Serial Żmijowisko - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Serial Żmijowisko bez wątpienia zainteresuje wszystkich miłośników twórczości Wojciecha Chmielarza. Poza tym powody do zadowolenia mają również wszyscy ci, którzy uwielbiają seriale kryminalne i sensacyjne. Produkcja na podstawie książki polskiego pisarza powstaje na zlecenie Canal+ i będzie nosić ten sam tytuł, co powieść. Teraz Internet właśnie obiegła informacja, że zdjęcia do ekranizacji dobiegły końca. Jesteście ciekawi, czego możecie się spodziewać? Zatem koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Serial Żmijowisko - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Serial Żmijowisko – kilka informacji i relacja z planu

Zdjęcia do serialu trwały już od kwietnia i rozpoczęły się w Warszawie. Później filmowa ekipa przeniosła się na Mazury, do niewielkiej wsi Orżyny koło Mrągowa. To właśnie tam od zera wybudowano agroturystyczne siedlisko, w którym głównie rozgrywa się akcja produkcji. W związku z tym scenograficzne prace trwały kilka tygodni. W tym czasie ekipa stworzyła nie tylko ośrodek, ale usypała również malowniczą plażę, odrestaurowali starą zabudowę, którą zastali na miejscu czy zbudowali drewniane domki dla gości Żmijowiska. Nad postępami czuwał sam autor książki, Wojciech Chmielarz. Oto co ma do powiedzenia na temat dokonań serialowej ekipy:

Kiedy stanąłem, po raz pierwszy zdałem sobie sprawę, że dokładnie tak widziałem swoje Żmijowisko. Jest malowniczo, jest tajemniczo. Ta idylliczna okolica to świetne tło dla kryminału, bo zderzenie świata zbrodni i zła z tą sielskością jest fascynujące. Od razu budzą się ciekawe napięcia i historia właściwie tworzy się sama. To metafizyczne uczucie, kiedy patrzysz na to, co napisałeś i widzisz to w rzeczywistym świecie.

Reżyserem projektu jest Łukasz Palkowski. Natomiast na srebrnych ekranach wystąpią, m.in.: Paweł Domagała, Davina Reeves-Ciara, Agnieszka Żulewska, Cezary Pazura, Piotr Stramowski, Wojciech Zieliński, Marta Malikowska, Joachim Lamża, Szymon Piotr Warszawski, Tamara Arciuch, Małgorzata Klara, Magdalena Różańska, Dominik Bąk, Mirosław Haniszewski, Grzegorz Warchoł czy Lidia Sadowa.

Dajcie znać, czy czekacie na serial Żmijowisko. Tymczasem poniżej prezentujemy Wam obiecaną relację z planu. Poza tym tutaj znajdziecie książkę Wojciecha Chmielażą, na której opiera się produkcja.