Przebudzenie Stephena Kinga na ekranach

Przebudzenie Stephena Kinga na ekranach to cudowna wiadomość dla wszystkich miłośników twórczości pisarza. Ponadto powody do zadowolenia mają także wielbiciele mrocznych produkcji. Spoglądając na doniesienia z ostatnich tygodni, trzeba przyznać, że twórcy filmowi najprawdopodobniej chcą uczynić rok 2020 rokiem horroru i grozy. Ponieważ to już kolejny projekt, który będzie opierał się na powieści amerykańskiego mistrza tych gatunków. Czego możecie spodziewać się tym razem? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Przebudzenie Stephena Kinga na ekranach

Przebudzenie Stephena Kinga na ekranach – co wiemy o projekcie?

Za adaptację powieści odpowiedzialni będą Mike Flanagan i Trevor Macy. Tym samym warto tutaj przypomnieć, że mają oni już na koncie kilka ekranizacji powieści Kinga. To im zawdzięczamy m.in. sequel Lśnienia, czyli produkcję pt. Doktor Sen. Poza tym na tę chwilę wiadomo jedynie, że trwają właśnie prace nad scenariuszem. Oczywiście, jeśli tylko pojawią się nowe informacje, od razu damy wam o tym znać.

Tymczasem warto przypomnieć, o czym opowiada sama historia. Do niedużej miejscowości w Nowej Anglii sprowadza się nowy pastor, Charles Jacobs, wraz z piękną żoną. Mężczyźni i chłopcy skrycie podkochują się w pani Jacobs. Kobiety i dziewczęta, w tym także matka Jamiego i jego ukochana siostra Claire, tym samym uczuciem darzą wielebnego Jacobsa. Jednak już wkrótce za sprawą rodzinnej tragedii pastor wyklina Boga i szydzi z wiary. Tym samym zostaje wygnany przez zszokowanych parafian.

Jamie Morton ma własne demony, od których ucieka, tułając się po świecie z gitarą, wiodąc życie rock-and-rollowego muzyka. Nie chce wracać pamięcią do rodzinnej tragedii. Po trzydziestce, uzależniony od heroiny, pozostawiony na pastwę losu, zdesperowany Jamie ponownie spotyka Charlesa Jacobsa. A to ma głębokie konsekwencje dla nich obu. Oboje zawierają pakt, o jakim nawet diabłu się nie śniło. Ponadto Jamie wkrótce odkrywa, że „przebudzenie” ma wiele znaczeń.

Czy Przebudzenie Stephena Kinga na ekranach to produkcja, na którą czekacie? Dajcie nam koniecznie znać! Natomiast tutaj znajdziecie książkę, która zostanie przeniesiona na ekran. Gorąco polecamy ją oczywiście każdemu miłośnikowi horroru i grozy.