Purezento - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Joanna Bator powraca z nową powieścią, co z pewnością ucieszy wszystkich miłośników twórczości pisarki. Najnowsza powieść w sprzedaży pojawi się już 28 listopada bieżącego roku i nosić będzie tytuł Purezento. Joanna Bator już nie raz udowodniła, że jej powieści warte są rozgłosu, jaki zyskują. Liczne, prestiżowe nagrody na koncie autorki wciąż się powiększają, a grono jej Czytelników stale rośnie. I nie ma co się dziwić. Jeśli do tej pory nie mieliście jeszcze okazji zapoznać się z twórczością tej autorki, to koniecznie nadróbcie zaległości.

Purezento – niecodzienna sceneria

Tłem wydarzeń w tej historii jest Tokio oraz Kamakura. Główna bohaterka, odprowadzając wzrokiem chłopaka do drzwi, nie wiedziała, że widzi go po raz ostatni.  Chwilę później w jej życiu pojawia się pani Myōko, której dziewczyna udziela lekcji języka polskiego. Wtedy też nie przypuszczała, że będzie to początek jej wielkiej podróży. Rozpoczyna się wielka historia o utracie i miłosnej odnowie.

W Japonii bohaterka spotyka Mistrza Myō, który pomógł jej odnaleźć w życiu sens. Los jednak przygotował dla niej jeszcze więcej niespodzianek. Na jej drodze staje mężczyzna, z którym połączy ją miłość. Miłość tak silna, że sama dziewczyna będzie tym zaskoczona. Czy poradzi sobie z takim uczuciem?

Kiedy główna bohaterka podróżuje po Japonii, odbiorca wędruje wraz z nią. Trudno pozbyć się uczucia, że stoi się krok od wydarzeń, które mają miejsce w książce. Sklejanie rozbitych naczyń naprawdę potrafi wciągać. Tak też się dzieje, Czytelnik stopniowo wkracza w harmonijny świat zen, gdzie serce i umysł zapisuje się jednym znakiem kanji. Ponadto bardzo szybko okazuje się, że najpiękniejsze jest to, co niekompletne, niedoskonałe i przemijające. Joanna Bator w mistrzowski sposób przedstawia metaforę ludzkiego życia za pomocą kintsugi, pradawnej sztuki naprawy ceramiki za pomocą złota.

Joanna Bator powraca z nową powieścią i trzeba przyznać, że robi to z wielkim przytupem. Przypominamy, że jej najnowsza książka pt. Purezento dostępna będzie od 28 listopada 2017 roku. Znajdziecie ją tutaj. Gorąco polecamy!