Komedia kryminalna to według mnie gatunek idealny. Połączenie zbrodni i prowadzonego śledztwa z poczuciem humoru to połączenie, po które często sięgam. Poczucie humoru i żarty zawarte w książce powodują że lektura staje się lekka, przyjemna i idealna aby przy niej odpocząć. Takie właśnie książki pisze Olga Rudnicka. Ja ostatnio sięgam po serię, której główną bohaterką jest Matylda Dominiczak i dziś zapraszam Was na kilka słów o książce Rączka rączkę myje.

Rączka rączkę myje

Prywatna detektyw Matyld Dominiczak to postać bardzo charakterystyczna. Kiedy więc kobieta zabiera się za kolejne śledztwo to wszyscy wokół zaczynają się martwić! Matylda ma misję i w nosie ma to co sądzą o niej inni. Tym razem jej pomoc potrzebna jest mieszkańcom ogródków działkowych, na których od pewnego czasu dochodzi do podejrzanych wydarzeń.

Jak to często bywa wszystkie wybryki zrzucane są na młodzież, ale Matylda ma przeczucie, że chodzi o coś innego. A jak Matylda ma przeczucie, to boją się jej nawet funkcjonariusze z zaprzyjaźnionego komisariatu.

Książka dostępna na www.taniaksiazka.pl >>

Instagram @ruda_czyta

Sprawą działkowiczów i ich problemów zajęła się także policja. Komisarz Tomczak prowadzi więc swoje śledztwo, a Matylda swoje i starają się sobie pomagać, chociaż w przypadku pani detektyw jest to raczej przeszkadzanie. Kiedy okazuje się, że grupa ludzi przekopuje działki usilnie czegoś szukając zaczyna robić się niebezpiecznie. Aby dowiedzieć się więcej trzeba zagłębić się w przestępczy świat i poradzić się ludzi, którzy są na bakier z prawem. Matylda, która najpierw robi, a potem myśli podejmuje wyzwanie i znów wpada w tarapaty!

Rezolutna detektyw na tropie

Rączka rączkę myje to książka, która bardzo mnie rozbawiła. Mam wrażenie, że z każdą kolejną książką coraz lepiej rozumiem poczucie humoru autorki i coraz bardziej je lubię. Główna bohaterka jest wykreowana w bardzo zabawny, ale jakże realistyczny sposób. Jej niezdarność, gapowatość i umiejętność wpadania w kłopoty to mieszanka zabawna i doskonała.

Przy tej książce pewnej intryg i zabawnych sytuacji można naprawdę dobrze się bawić. Żarty, które często odnoszą się do naszych polskich realiów są na naprawdę wysokim poziomie! Jeśli szukacie książki, która wprawi Was w dobry nastrój sięgajcie po Rączka rączkę myje.

Książka Rączka rączkę myje dostępna jest tutaj>>

Ocena Rudej
 • 8/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 8/10
 • 8/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 8/10
 • 5/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 5/10
 • 9/10
  Czy bohaterowie wzbudzili sympatię? - 9/10
7.5/10