Serial Władca Pierścieni - to już jest koniec... zdjęć! serial Władca Pierścieni

Wiem, że lato w pełni, ale nie mogę nie wspomnieć o jesieni. Dlaczego? Ponieważ właśnie jesienią będziemy się delektować wyjątkową produkcją fantasy, na której planie padł ostatni klaps. Zapowiadany od jakiegoś czasu przez Amazon serial Władca Pierścieni trafi do oferty Prime Video już we wrześniu! To dobra informacja dla fanów tolkienowskiego uniwersum, ale myślę, że cieszą się również ci, którzy nie czytali książki, a przygody Drużyny Pierścienia znają jedynie z kinowych produkcji w reżyserii Petera Jacksona. 

serial Władca Pierścieni Książek szukaj na TaniaKsiazka.pl >>

Serial Władca Pierścieni

Czy serial Władca Pierścieni Amazona będzie mógł się równać z trylogią, która zachwyca od dwudziestu lat? Biorąc pod uwagę kwotę 465 milionów dolarów, za którą ma być wyprodukowany i przez co stanie się najdroższym serialem w historii – istnieje szansa, że uwiedzie nasze oczy. Okaże się, czy za nimi pójdą również serca 😉 Już za niecały miesiąc, bo 2 września na Prime Video będzie miał premierę pierwszy odcinek i wtedy zobaczymy, czy w tym przypadku wysokość budżetu ma wpływ na to, by obraz nazwać hitem. Na pewno zyska na tym sam Amazon, ponieważ ze względu na ten serial na pewno wzrośnie liczba nowych subskrybentów jego platformy streamingowej. Zwłaszcza że produkcja od razu będzie dostępna w ponad 240 regionach na całym świecie. Tytuł zostanie zatem dodany również do polskiej biblioteki.

Najnowszy Lord of The Rings nie opowiada historii, którą znamy. Fabuła umiejscowiona jest tysiąc lat przed wydarzeniami, które tak dobrze znamy z trylogii LOTR i Hobbita J.R.R Tolkiena. Twórcy przenoszą nas bowiem do Drugiej Ery Śródziemia. Czy znajdzie się tam miejsce na postaci, które znamy? Owszem. Jednak oprócz bohaterów, z którymi zdążyliśmy się już zżyć, pojawi się też wielu nowych. Wszyscy razem będą musieli stawić czoła złu, które zaburzy panujący pokój. O ile nie będzie opóźnień, rozpoczną tę walkę już 2 września i potem będą ją kontynuować co tydzień.

Kogo i co zobaczymy?

Wiadomo, że w tej produkcji nie zobaczymy już Elijaha Wooda, Viggo Mortensena, Iana McKellena czy Orlando Blooma. Obsadę serialu Władca Pierścieni zasilili natomiast m.in. Cynthię Addai-Robinson (Księgowy, Arrow, Strzelec), Roberta Aramayo (Zwierzęta nocy, Co kryją jej oczy), Maxima Baldry’ego (Rok za rokiem, Kumple, Wakacje Jasia Fasoli), Nazanin Boniadi (Hotel Mumbaj, Odpowiednik, Homeland) czy Josepha Mawle (Szepty, Gra o Tron, Wojna i miłość).

Poniżej kilka zdjęć z planu:

serial Władca Pierścieni Książek szukaj na TaniaKsiazka.pl >>

Fot. https://twitter.com/LOTRonPrime

Amazon pokazał również jeden kadr z szykowanej produkcji. Czy to zdjęcie powoduje dreszcz? Czy dzięki niemu czekasz jeszcze bardziej? 🙂


Producentami wykonawczymi produkcji są Patrick McKay oraz J.D. Payne. „Producentem” treści natomiast jest J.RR. Tolkien. W tym miejscu znajdziesz literackie pierwowzory obrazów kręconych na podstawie jego opowieści ze Śródziemia.

 

Czytaj także: