Relaks na trawie - piękne książki na długi weekend książki na długi weekend

Czerwcowy długi weekend cieszy nie mniej niż majówka. Oto znowu mamy klika dni, które możemy przeznaczyć prawie w całości na czytanie. A że jesteśmy u progu lata, polecamy szczególnie relaks z książką na trawie. Sprawdź, jakie powieści dobrze skomponują się z zielenią źdźbeł, bielą stokrotek i błękitem nieba.

Książki na długi weekend na TaniaKsiazka.pl >>

Piękne książki na długi weekend

Wpadka roku Gabriela GargaśKsiążki na długi weekend | Wpadka roku na TaniaKsiazka.pl >>

Szukając książki na długi weekend, sięgnijcie po Wpadkę roku Garbreili Gargaś. To pełna ciepła opowieść o tym, że nawet będąc w średnim wieku można liczyć na to, że życie jeszcze potrafi zaskoczyć. Główną bohaterką tej powieści jest Tatiana, która ma dwoje dorosłych dzieci, kochanego męża, i stabilną pracę. Właśnie skończyła 42 lata i jedyne, czego chce, to wieść spokojne życie u boku swojego partnera. Okazuje się jednak, że los ma na nią zupełnie inne plany… Para bowiem zalicza wpadkę! Wieść o niechcianej ciąży małżeństwo postanawia przekazać podczas rodzinnego obiadu. Informację tę bliscy przyjmują z silnymi emocjami.

Tatiana również ma mieszane uczucia. Niby to całe macierzyństwo jest czymś wspaniałym, ale z drugiej strony, czy w tym wieku kobieta jest w stanie udźwignąć taki ciężar? Postanawia się poradzić swojej najlepszej przyjaciółki, której uwagę pochłania właśnie szalenie pociągający jegomość.

Książkę zamówicie pod tym linkiem.

Trzy siostry z Toskanii Lori Nelson Spielman

Trzy siostry z Toskanii na TaniaKsiazka.pl >>

Czytając Trzy siostry z Toskanii Lori Nelson Spielaman dowiecie się, jak podróż do serca Włoch może odmienić los. Ponad dwieście lat temu Filomena Fontana rzuciła klątwę na swoją młodszą siostrę i od tego czasu żadna z drugich w kolejności córek klanu Fontanów nie znalazła miłości. Niektóre z nich uważają to za zbieg okoliczności. Dokładnie tak myśli o tym szczęśliwa singielka Emilia, która pracuje w brooklińskiej piekarni swojego dziadka. Inne natomiast, jak niezwykle atrakcyjna kuzynka Lucy, upierają się, że to nie jest zwykły pech, a totalnie zły urok!

Pewnego dnia do obu dziewcząt dzwoni ich cioteczna babka Poppy, oferując im niezwykłą propozycję. Przysięga, że jeśli dziewczyny pojadą do jej ojczystych Włoch, w swoje osiemdziesiąte urodziny spotka się z miłością swojego życia na schodach katedry w Ravello i w ten sposób raz na zawsze zdejmie „klątwę drugich córek”. W trakcie wizyty może się jednak okazać, że rodzinne sekrety są w stanie zagrozić rodzinie Fontana bardziej niż ta pradawna klątwa.

Książka jest dostępna w tym miejscu.

Anioł Stróż Nicholas Sparks

Anioł Stróż na TaniaKsiazka.pl >>

Skoro o pięknych książkach mowa, nie może w tym zestawieniu zabraknąć powieści mistrza romansu. Nicholas Sparks po raz kolejny roztopi serca czytelniczek! Jego najnowsza powieść o różnych odcieniach miłości, Anioł Stróż, porywa od pierwszych stron i trzyma w napięciu do samego zakończenia. Poznajemy w niej Julie, która w wieku dwudziestu pięciu lat została wdową. Jej mąż, Barenson, tuż przed śmiercią do pożegnalnego listu dołączył nieoczekiwany prezent. Kobieta otrzymała bowiem szczeniaka doga niemieckiego o imieniu Singer, który miał nad nią czuwać.

Od tego momentu mijają cztery lata i Julie wreszcie jest gotowa, by ponownie z kimś się związać. O jej względy zabiega pewny siebie Richard. O ile dziewczyna widzi w nim pokrewną duszę, o tyle jej pies kompletnie go nie akceptuje. Wielką sympatią dziewczyna darzy natomiast zakochanego w niej przyjaciela męża, nieśmiałego Mike’a. Gdy Julie podejmie decyzję i tym samym odtrąci jednego z mężczyzn, jej życie zamieni się w piekło.

Książkę zamówicie na tej stronie.

Ostatnia księgarnia w Londynie Madeline MartinOstatnia księgarnia w Londynie na TaniaKsiazka.pl >>

Ostatnia księgarnia w Londynie Madeline Martin to powieść o wojennej stracie, miłości i niepokonanej sile literatury, inspirowana historią kilku księgarni, którym udało się przetrwać bombardowania. Akcja rozpoczyna się w sierpniu 1939 roku, kiedy to armia Hitlera szturmuje Europę, przez co Londyn szykuje się na wojnę. Grace Bennett od zawsze marzyła o mieszkaniu w stolicy, jednak w wyobrażeniach nie widziała bunkrów, worków z piaskiem i zaciemniających zasłon w oknach. Nie spodziewała się także, że po przeprowadzce będzie pracować w Primrose Hill – małej, zakurzonej księgarence w centrum Londynu. W czasie, gdy ataki na Londyn się nasilają i stają się coraz bardziej brutalne, Grace zaczyna odkrywać i doceniać potęgę opowieści, które nawet w obliczu zagrożenia i niebezpieczeństwa potrafią zjednoczyć ludzi i rozjaśnić najciemniejszy, wojenny mrok.

Książkę złapiecie pod tym linkiem.

Szepty ze snów Anna PurowskaSzepty ze snów na TaniaKsiazka.pl >>

Ostatnia propozycja pięknej książki na długi weekend to Szepty ze snów Anny Purowskiej. Znajdziecie w niej niespełnione pragnienia z dzieciństwa, porzucone młodzieńcze plany i konsekwencje wydarzeń, które nawet po latach mogą wrócić jak fala.

Ida pracuje w korporacji, w której panuje nieciekawa atmosfera. Oprócz presji osiągania coraz lepszych wyników dziewczyna zmaga się z nieprzerwanym osłabieniem i rozczarowaniem ze strony partnera, który jest jej przełożonym. Dlatego też, zamiast piąć się w górę, popada w marazm. Jej przyjaciel Adrian, który zauważa, co się z nią dzieje, wręcza jej zaproszenie na kilkudniowy pobyt w spa, by tam Ida mogła odzyskać siły. Ida przyjmuje prezent i jedzie do wskazanego miejsca. Okazuje się jednak, że przyjaciel nie powiedział jej wszystkiego…

Powieść jest pełna snów, symboli i podkreśla wagę intuicji. To właśnie ona bowiem może okazać się najważniejszym głosem. Drogowskazem, który pomaga podjąć decyzje, ponieważ odsłania tłumione pragnienia i głęboko skrywaną prawdę o sobie.

Książkę złapiecie tutaj. Inne piękne książki na długi weekend znajdziecie pod tym linkiem.

Czytaj także: