Popołudnie na hamaku, zapach pyszności piekących się na grillu, wiosenne słońce i chwila oddechu – czego można chcieć więcej? Oczywiście: dobrej lektury! Przedstawiamy pięć bestsellerowych tytułów, które wciągną Cię bez reszty w przerwie między majówkowym nicnierobieniem a leniuchowaniem. Te lekkie książki na majówkę sprawią, że wyczekiwany czas wolny będzie jeszcze bardziej relaksujący.

Lekkie książki na majówkę – zestawienie

Lekkie książki na majówkę – bestsellery i nowości

Nadzieja od zwierząt Agnieszka Kuchmister

„Nadzieja od zwierząt” Agnieszka Kuchmister – sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Poruszająca opowieść o córce bohaterki poprzedniej powieści Agnieszki Kuchmister, Florentyny od kwiatów. Nadzieja czuje bardziej i dostrzega więcej niż większość ludzi – dzięki temu przeżywa mocniej każdą krzywdę zadawaną braciom mniejszym. Na swojej drodze spotka zarówno wielkie uczucia, jak i ludzką podłość. Nie podda się jednak tak łatwo, bo kierować nią będą słowa starej cyganki: dziewczyna ma w sobie moc, dzięki której może zrobić znacznie więcej, niż jej się wydaje…

Oniryczna opowieść przeniesie Cię w baśniowy świat, w którym wiejska sielanka przeplata się z budzącą dreszcz pradawną magią.

Uzdrowicielka Agnieszka Krawczyk

„Uzdrowicielka” Agnieszka Krawczyk – sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Jesień w niewielkiej, ukrytej w górach Nieznajomce zapowiada się spokojnie: Zośka stara się wyleczyć swoją bliznę, Szeptyna pracuje nad kolejną niezwykłą książką, a Regina i Mariusz próbują ułożyć sobie życie od nowa. Dobra passa nie trwa jednak długo – do wioski wprowadza się przybysz, który zaburza rytm życia sąsiadów, ktoś rości sobie prawo do odziedziczonego przez Zośkę domku, a w dodatku nad działalnością schroniska dla zwierząt zawisły ciemne chmury…

Ludzkie namiętności, zawikłane losy i przyjaźń, która pokona wszelkie przeciwności – w Uzdrowicielce znajdziesz cały kalejdoskop emocji.

Światło i cień Katarzyna Majgier

„Światło i cień” Katarzyna Majgier – sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Druga część sagi Kuchennymi drzwiami tym razem przenosi czytelnika do czasów tuż przed pierwszą wojną światową.

Dzieci Zosi dorastają i szukają swojej drogi. Klementyna interesuje się fotografią, najmłodsza Janka uczy się wykorzystywać swoją urodę oraz wrodzony spryt; Staszek zajmuje się gospodarstwem, a Bronek całkiem nieźle radzi sobie w szkole. Życie jednak lubi płatać figle: odnajdują się niedoręczone listy o treści, która mogłaby zniszczyć małżeństwo Franciszki, a Kazik postanawia dotrzeć do prawdy o śmierci ojca, odkrywając więcej, niż się spodziewał... Tymczasem na horyzoncie gromadzą się czarne chmury – gazety rozpisują się o zatonięciu „Titanica”, wybucha I wojna światowa, pojawiają się pierwsze przypadki zachorowania na hiszpankę… Jak te wydarzenia wpłyną na losy krakowian?

Skazanie. Joanna Chyłka Remigiusz Mróz

„Skazanie” Remigiusz Mróz – sprawdź w TaniaKsiazka.pl

W 15. tomie popularnej serii o niepokornej adwokatce Chyłka odzyskuje nareszcie utracone prawo do wykonywania zawodu. Ma nadzieję podjąć teraz jakąś głośną sprawę, która pozwoliłaby jej pełną parą wkroczyć z powrotem na prawniczą arenę. Niestety, musi zająć się przypadkiem, któremu nikt nie chce poświęcić uwagi. Kolejni prokuratorzy umarzają śledztwo dotyczące rzekomej samobójczyni – matka ofiary twierdzi, że doszło do morderstwa i ma nadzieję na pomoc Chyłki w udowodnieniu tej wersji wydarzeń.

Prawniczka odkrywa szereg uchybień i manipulacji stojących za tą sprawą: komuś ewidentnie zależy, by prawda nie wyszła na jaw… Tymczasem życie prywatne również jest pełne wyzwań: Joanna przygotowuje się do ślubu i postanawia odnowić kontakt ze swoją matką.

Start a Fire. Runda pierwsza P.S. Herytiera Pizgacz

„Start a Fire. Runda pierwsza” P.S. Herytiera Pizgacz – sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Victoria Clark to zwyczajna nastolatka: chodzi do liceum, spotyka się z przyjaciółmi, kłóci się z rodzeństwem i wysłuchuje kazań swojej matki. Stara się przestrzegać zasad wpajanych jej w domu oraz w szkole, nie wychylając się za bardzo przed szereg. Wszystko zmienia się, gdy spotyka Nathaniela – niepokornego buntownika, którego pasją są nielegalne walki bokserskie. Chłopak za nic ma wszelkie reguły, a ułożoną Victorię przyciąga do niego jakaś nieznana siła… Co z tego wyniknie?

Czy burzliwa znajomość sprawi, że dziewczyna odkryje nieznaną dotychczas prawdę o sobie, czy raczej wpadnie w poważne tarapaty?

 

Przeczytaj również: