Będą nowe ekranizacje książek Mroza - tym razem science fiction! nowe ekranizacje książek Mroza

Remigiusz Mróz nie daje o sobie zapomnieć. Książki pisarza wylatują spod jego rąk, jak serie z karabinu maszynowego, a na ekranie możemy oglądać ich kolejne adaptacje. Nie dziwi zatem fakt, że już wkrótce będziemy mogli zobaczyć ekranizacje książek jednej z jego powieściowych serii. Zaskoczeniem może być jednak fakt, że nie chodzi o kryminały, a o cykl science-fiction Chór zapomnianych głosów.

Nowe ekranizacje książek Mroza | Chór zapomnianych głosów | Szukaj na TaniaKsiazka.pl >>

Nowe ekranizacje książek Mroza – tym razem fantastyka naukowa

Remigiusza Mroza kojarzymy przede wszystkim z kryminałami. Nie jest on jednak jedynie autorem tego typu literatury. Na liście jego dzieł znajdują się bowiem książki z gatunku science fiction, m.in. cykl Chór zapomnianych głosów. I to powieści fantastyczne z tej serii postanowili wziąć na warsztat twórcy filmowi. Wiadomo, że nowe ekranizacje książek Mroza wyjdą spod szyldu grupy Platige Image i ich kreatywnego studia produkcyjnego Dobro. Tego samego, które odpowiada za efekty specjalne w wyprodukowanym przez Netflixa Wiedźminie.

Chór zapomnianych głosów – o czym jest ta historia?

Chór zapomnianych głosów Mroza opowiada historię kosmicznej misji badawczej, która nieco wymknęła się spod kontroli. Autor podzielił ją na dwa tomy. Pierwszy wydany w 2014 roku ma tytuł taki, jak cała seria, drugi z 2020, będący jego kontynuacją, to Echo z otchłani.

W pierwszej części kosmiczny okręt badawczy Accipiter przemierza próżnię, a jego załoga znajduje się w stanie głębokiej kriostazy. Astrochemik, Hakon Lindberg, wybudza się za wcześnie i stwierdza, że jego towarzysze są martwi. Oprócz niego przy życiu pozostał tylko nawigator Dija Udin Alhassan. Obaj nie wiedzą, jak mogło dojść do tragedii.

W drugiej części okręt ląduje na Ziemi, która przez globalny kataklizm nie jest już tą samą planetą, jaką była przed rozpoczęciem misji kilkaset lat wcześniej. Teraz to jedynie jałowa gleba, na której prawie wcale nie ma ludzi. Ostatni ocaleli nie mogą jednak czuć się bezpiecznie. Czyha na nich bowiem wróg z kosmosu. Czy i kiedy zaatakuje? I jakie są jego oczekiwania?

*

Serię Chór zapomnianych głosów znajdziecie pod tym linkiem.

Czytaj także: