Remake Podpalaczki

Remake Podpalaczki Stephena Kinga to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości mistrza horroru i grozy. Ponadto powody do zadowolenia mają przede wszystkim wielbiciele ekranizacji jego książek. Fani mrocznych klimatów z pewnością dobrze wiedzą, że o dobry horror lub produkcję, która mrozi krew w żyłach i budzi dreszcz grozy, obecnie dość trudno. W związku z tym wieść, że popularny hit zostanie odświeżony, dodaje nieco otuchy i nadziei na dobre widowisko. Czego możecie się spodziewać po tym przedsięwzięciu? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Remake Podpalaczki

Remake Podpalaczki – co wiemy o produkcji?

To studio Blumhouse ogłosiło, iż ma nadzieję, że jeszcze w tym roku uda się im ruszyć z pracami nad remakiem Podpalaczki. Scenariusz do najnowszej adaptacji będzie dziełem Scotta Teemsa. To właśnie on zdradził nieco więcej szczegółów na temat projektu w jednym z wywiadów.

Wciąż jestem scenarzystą. Mamy nowego reżysera, który nazywa się Keith Thomas i który nakręcił świetny film zatytułowany „The Vigil”. Będzie można go zobaczyć jeszcze w tym roku. Studia Universal i Blumhouse wciąż chcą zrealizować „Podpalaczkę”. Zawsze uważali ten projekt za ważny. Wydaje mi się, że robimy wszystko, żeby ruszyć ze zdjęciami jeszcze w tym roku. Wiadomo, przemysł filmowy aktualnie stanął w miejscu i to może wiele zmienić, ale naprawdę mam nadzieję, że zaczniemy przed końcem roku.

Warto tutaj wspomnieć, że książka doczekała się ekranizacji w 1984 roku. Wówczas za reżyserię odpowiedzialny był Mark L. Lester, a w głównej roli widzowie zobaczyli Drew Barrymore. Natomiast w 2004 roku powstał miniserial, który był poniekąd kontynuacją Podpalaczki. Poza tym prace nad remakiem trwają już od 2017 roku. To wtedy ogłoszono, że reżyserią zajmie się Fatih Akin. Teraz wiemy, że na tym stanowisku zastąpi go Keith Thomas.

O czym opowiada historia? Charlie McGee jest dzieckiem wyjątkowym, obdarzonym nadludzkim darem, zdolnością pirokinezy: potrafi siłą woli zdalnie rozniecić ogień. Jej rodzice niegdyś wzięli udział w tajnym eksperymencie, który doprowadził do trwałych zmian w przysadce mózgowej i chromosomach. Tym samym nieświadomie zostali wyposażeni w niezwykłe talenty, obejmujące telekinezę, hipnozę i telepatię. Teraz grozi im i jej córce grozi śmiertelne niebezpieczeństwo.

Czekacie na Remake Podpalaczki? Dajcie nam znać! Tymczasem tutaj znajdziecie książkę Stephena Kinga.