Siewca wiatruZastanawialiście się już, drodzy czytelnicy, co przyniesie rok 2017? Nas nie opuszcza ekscytacja, bo przecież nowy okres kalendarzowy to całkiem nowe książkowe premiery! Jak doszły nas słuchy, będzie to nie tylko czas powalających debiutów, ale również powrót „starych” dobrych mistrzów.

Kilka gorących informacji na rok 2017

Na początek dobra informacja dla wszystkich miłośników prozy Mai Lidii Kossakowskiej. Królowa polskiej fantastyki postanowiła ponownie sięgnąć do jednej z poczytniejszych sag o aniołach. Zgadza się! Fani Daimona Freya i jego paczki przyjaciół z Zastępów Anielskich mogą liczyć na powrót ulubieńców. Z początkiem nowego roku bowiem, jak zdradza wydawnictwo Fabryka Słów, ma ukazać się nowa powieść Kossakowskiej z Freyem w roli głównej. Ale to nie wszystko. Kolejna wiadomość dotyczy tym razem Jarosława Grzędowicza. Tak, tak… to nie żart. Chodzą słuchy, że do Fabryki Słów trafiła właśnie najnowsza powieść pisarza, na którą fani czekają z niecierpliwością już od dłuższego czasu. Oczywiście jej premiera przewidziana jest na nadchodzący rok. Ponoć ruszyły już nawet prace nad okładką do owej książki.

Kto jeszcze zaskoczy i uszczęśliwi swoich fanów? Będzie to Marcin Podlewski. Dokładnie! Czytelnicy mogą liczyć na trzeci tom serii Głębia, którego premiera przewidziana jest na pierwszą połowę 2017 roku.

Miłośnicy gatunku fantasy rok 2017 mogą uznać za naprawdę owocny i obiecujący. Ale warto pamiętać, że nowy rok to nie tylko premiery książek jednego gatunku! To aż 12 miesięcy na to, by światło dzienne mogły ujrzeć kolejne, niezwykłe i długo wyczekiwane książki. Czekamy z niecierpliwością, a wy? Czy jest jakaś powieść, na której publikację czekacie? Koniecznie podzielcie się swoimi opiniami!

Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z twórczością Mai Lidii Kossakowskiej oraz Jarosława Grzędowicza.