Nagroda im. Jana Michalskiego dla Olgi Tokarczuk za Księgi Jakubowe - kup książkę w TaniaKsiazka.pl

Nagroda im. Jana Michalskiego dla Olgi Tokarczuk to wiadomość, która wywołuje szerokie uśmiechy na naszych twarzach. Ponieważ jesteśmy miłośnikami literatury, gorąco kibicujemy każdemu pisarzowi czy pisarce w kolejnych podbojach książkowego świata. W związku z tym fakt, że to właśnie rodzima autorka osiągnęła kolejny sukces, cieszy nas nadzwyczajnie. Po raz kolejny na konto Olgi Tokarczuk wędruje prestiżowe wyróżnienie. Tym samym autorka potwierdza swoją wielkość, talent oraz niezachwianą pozycję jednej z najbardziej wyrazistych współczesnych pisarek. Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Nagroda im. Jana Michalskiego dla Olgi Tokarczuk – kilka informacji

Przede wszystkim należy tu wspomnieć, że Nagroda im. Jana Michalskiego do Olgi Tokarczuk powędrowała za francuskie tłumaczenie Ksiąg Jakubowych w przekładzie Maryli Laurent, zaś samo wyróżnienie przyznano w Szwajcarii już po raz dziewiąty. Warto także dodać, że polska pisarka miała niemałą konkurencję. W wyścigu po nagrodę wyprzedziła takich twórców jak Yuvala Noah Harari czy Jean Rolin. Oto jak jury uzasadniło swój tegoroczny wybór: To dzieło o ogromnej erudycji, napisane z prawdziwym epickim rozmachem. Tym samym w ręce Tokarczuk powędruje nagroda pieniężna w wysokości 50 tysięcy franków szwajcarskich.

Fundacja im. Jana Michalskiego, która sponsoruje wyróżnienie, została założona w 2004 roku. Jej pomysłodawczynią jest Vera Michalski-Hoffman filantropka i właścicielka kilku wydawnictw w Szwajcarii, we Francji i w Polsce. W ten sposób postanowiła uczcić pamięć o swoim zmarłym mężu polaku, Janie Michalskim. Głównym założeniem i celem fundacji jest wsparcie osób piszących. Ponadto jej założycielka pragnie również szerzyć miłość do czytania. Nagrodę literacką im. Jana Michalskiego utworzono w 2009 roku. Jest ona przyznawana dziełu beletrystycznemu bądź non-fiction, wydanemu w dowolnym miejscu na świecie i dowolnym języku.

Nagroda im. Jana Michalskiego dla Olgi Tokarczuk to bez wątpienia kolejne, ważne wyróżnienie na koncie polskiej pisarki. Serdecznie gratulujemy i życzymy oczywiście następnych sukcesów.

Tymczasem wszystkichCzytelników, którzy nie mieli jeszcze okazji zapoznać się z nagrodzoną książką autorki, odsyłamy tutaj.

Natomiast w tym miejscu znajdziecie inne powieści pisarki.