Ronnie_O’Sullivan_at_German_Masters_Snooker_Final_(DerHexer)_2012-02-05_65Ronnie O’Sullivan do tej pory kojarzony był z tytułem mistrza świata w snookerze. Nie bez przyczyny, bo zdobył go aż 5 razy! Tym razem jednak postanowił coś zmienić w swojej karierze i… został autorem kryminału. Dokładnie tak! O’Sullivan napisał książkę pod tytułem Framed, która ukaże się już w listopadzie na brytyjskim rynku wydawniczym.

Historia przedstawiona w Framed rozgrywa się w latach 80. i towarzyszy jej tło bezwzględnego półświatka SoHo. Bohaterem jest młody mężczyzna, Frankie, który, lekko mówiąc, nie miał najradośniejszego dzieciństwa. W wieku 15 lat stracił matkę, która zniknęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Z kolei ojciec odsiaduje wyrok w więzieniu za napad z bronią w ręku. Frankie prowadzi całkiem normalne i spokojne życie, zarabiając na siebie, jako właściciel klubu bilardowego. Jednak czy z takim bagażem doświadczeń i trudnym dzieciństwem naprawdę ucieknie od demonów przeszłości? Wkrótce jednak okazuje się, że sprawy przyjmują nieciekawy obrót.

Wydaniem książki zajmie się Orion Books, który już zapowiedział, że w owej powieści czytelnicy znajdą liczne wątki autobiograficzne. Niewielu pewnie wie, że kiedy Ronnie O’Sullivan był nastolatkiem, jego rodzice trafili do więzienia. Ojciec znalazł się tam za morderstwo szofera jednego z braci Kray, natomiast matka za kratki trafiła przez malwersacje finansowe. Na słynnego dziś snookerzystę spadł obowiązek opieki nad młodszą siostrą. Również na jego barkach spoczywała odpowiedzialność za rodzinny biznes.

Więcej na temat jego przeszłości i drogi do kariery można znaleźć w autobiografii, którą napisał przy pomocy Simona Hattenstonea. Framed nie jest więc debiutem pisarskim O’Sullivana, ale z pewnością jest ciekawym wyzwaniem, jakie postawił przed sobą sportowiec. Życzymy powodzenia i sukcesów zarówno w sporcie jak i w branży pisarskiej.