800px-sarah_jessica_parker_at_the_2009_tribeca_film_festival_3Sarah Jessica Parker kojarzona jest głównie z roli w słynnym serialu Seks w Wielkim Mieście. Wciela się tam w postać Carrie Bradshaw. Tym razem jednak aktorka postanowiła zająć się nieco inną branżą. A mianowicie ogłosiła, iż poprowadzi własną linię wydawniczą.

Sarah Jessica Parker i jej plany

Za zadanie postawiła sobie wyszukiwanie młodych, literackich talentów. A kiedy już na taki natrafi, ma zamiar pomóc pisarzowi w rozwoju kariery. Myli się jednak ten, kto myśli, że jedyną rolą aktorki będzie użyczenie sławnego nazwiska w celu promocji danej pozycji. Sarah zajmie stanowisko dyrektora do spraw wydawniczych. Polem jej działania zaś będą określone rodzaje wydawnictw prowadzone przez jedną markę wydawniczą. Aktorka uczestniczyć będzie również w każdym etapie procesu wydawniczego. Zajmie się więc wyszukiwaniem powieści, redakcją oraz projektowaniem okładek i uczestnictwem w działaniach mających na calu wypromowanie danej książki. Parker współpracę podejmie z wydawnictwem Hogarth Press, której założycielami są Virginia i Leonard Woolf.

Sama aktorka następująco komentuje najnowsze przedsięwzięcie: Jako odwieczna miłośniczka książek, ktoś, kto ceni i podziwia umiejętności i talent oryginalnych i wpływowych twórców opowieści, uznaję za wielki przywilej, że zostałam zaproszona do książkowego świata i biznesu. Z niecierpliwością oczekuję, gdy będę mogła zaoferować czytelnikom typ książek, które zainspirowały moje odwieczne oddanie dla słowa pisanego.

Kiedy zaś można spodziewać się pierwszych książek wydanych pod wspólną sygnaturą Parker oraz oficyny wydawniczej? Fani aktorki oraz wszyscy czytelnicy, którzy są ciekawi, co też przyniesie taka współpraca, muszą poczekać na pierwsze efekty aż do 2018 roku. Przewiduje się, że co roku na rynek wydawniczy trafi od 3 do 4 tytułów, które osobiście wybierze Sarah.