Seria Wehikuł czasu - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Seria Wehikuł czasu to nietuzinkowa propozycja dla wszystkich miłośników literatury science fiction. Na ten ciekawy pomysł wpadło wydawnictwo Rebis. Ponieważ fanów gatunku stale przybywa, a na naszym rynku często brakuje wielu klasycznych pozycji, postanowili wyjść naprzeciw czytelniczym oczekiwaniom. Tym samym odbiorcy mogą liczyć nie tylko na odnowione wydania znanych i ważnych dla gatunku science fiction tytułów. Będą to również propozycje, które w naszym kraju były często pomijane. Projekt ruszył z wielkim przytupem, ponieważ czytelnicy mogą dostać już dwa tytuły, natomiast następne pojawią się już w maju i czerwcu. Zainteresowani? Koniecznie sprawdźcie, jakie obecnie książki są już w sprzedaży i jakie niebawem się pojawią.

Seria Wehikuł czasuKoniec dzieciństwa Arthur C. Clarke

Koniec dzieciństwa - kup na TaniaKsiazka.plO losach Ziemi decydują wielkie mocarstwa, a ludzkość z napięciem śledzi wyścig programów kosmicznych USA i Rosji. Gdy jednak człowiek ma już ruszyć na podbój kosmosu, kosmos przybywa do niego – nad największymi miastami planety pojawiają się ogromne statki obcych. Po okresie niepewności i daremnych próbach oporu sytuacja wygląda obiecująco: przybysze jednoczą państwa, eliminują ubóstwo i przestępczość, zaprowadzają powszechny pokój. W związku z tym większość populacji jest zadowolona. Tylko nieliczni już mają świadomość, że nadzorcy rodzaju ludzkiego muszą mieć jakiś cel. Pytanie tylko, jaki? I co to będzie oznaczać dla świata?

Książka już w sprzedaży.

Seria Wehikuł czasuKwiaty dla Algernona Daniel Keyes

Trzydziestodwuletni Charlie Gordon jest upośledzony umysłowo, ma iloraz inteligencji na poziomie 68 punktów. WKwiaty dla Algernona - zobacz na TaniaKsiazka.pl związku z tym uczy się czytać i pisać na zajęciach w Beekman College. Dwaj naukowcy z tej uczelni, doktor Nemur i doktor Strauss, prowadzą badania nad wzrostem inteligencji. Udało im się już za pomocą zabiegu chirurgicznego zwiększyć zdolności umysłowe myszy o imieniu Algernon. Z tego powodu teraz chcą przeprowadzić taki sam eksperyment z człowiekiem.

Warto tutaj wspomnieć, że książka została sprzedana w ponad 5 milionach egzemplarzy, przetłumaczona na 27 języków i wydana w ponad 30 krajach. Poza tym tekst wyróżniono najważniejszymi nagrodami w świecie science fiction: Hugo (opowiadanie) i Nebula (powieść). Ta ponadczasowa opowieść doczekała się kilkunastu adaptacji filmowych i teatralnych na całym świecie.

Książka już w sprzedaży.

Seria Wehikuł czasuAleja potępienia Roger Zelazny

Aleja Potępienia - zobacz na TaniaKsiazka.plKlasyka literatury postapo. Kultowa powieść wielokrotnego zdobywcy nagród Hugo i Nebula. Na jej podstawie powstał w 1977 r. film, była też inspiracją dla utworu legendarnej grupy Hawkwind.

Wojna nuklearna spustoszyła świat.  Tym samym w Ameryce Północnej ocalali ludzie usiłują przetrwać w niewielkich enklawach, pozostałościach dawnych stanów. Hell Tanner, brutalny członek gangu motocyklowego, otrzymuje szansę odkupienia swych win. Ponieważ na wschodzie wybuchła epidemia i ktoś musi dostarczyć szczepionkę z Los Angeles do Bostonu. W związku z tym Tanner rusza Aleją Potępienia, by mierzyć się z promieniowaniem, gniewem natury, zmutowanymi zwierzętami i jeszcze gorszymi niż one ludźmi.

Książka będzie dostępna od 28 maja 2019 roku.

Seria Wehikuł czasuHiob. Komedia sprawiedliwości Robert A. HeinleinHiob. Komedia sprawiedliwości - kup na TaniaKsiazka.pl

Dla Alexa Hergensheimera nierozważny zakład na Polinezji staje się początkiem serii zmian. Tym samym, gdy odzyskuje przytomność, jego świat nie jest już taki sam. A on nie nazywa się Hergensheimer. W związku z tym dla zdezorientowanego Amerykanina oparciem jest jedynie stewardesa Margrethe. Lecz przemiany rzeczywistości gwałtownie przyspieszają, a sytuacja zakochanych tylko się pogarsza. Przekonany, że wielkimi krokami zbliżają się Armagedon i dzień sądu ostatecznego, Alex robi wszystko, by Margrethe znalazła się w stanie łaski. Bo bez niej niebo nie będzie dla niego rajem.

Książka będzie dostępna od 25 czerwca 2019 roku.

To oczywiście dopiero początek! Seria Wehikuł czasu będzie składała się ze znacznie większej ilości tytułów. Tym samym z niecierpliwością czekamy na kolejne książki, które pojawią się w nowym wydaniu. Koniecznie dajcie nam znać, co sądzicie o tym projekcie!

Tutaj natomiast znajdziecie znacznie większy wybór książek z gatunku science fiction.