Serial Detektyw Forst - ruszyły zdjęcia

Wiosną dowiedzieliśmy się, że Netflix planuje seriale na podstawie książek polskich pisarzy. Wśród nich znalazła się jedna z serii kryminalnych Remigiusza Mroza. Właśnie ruszyły zdjęcia do serialu Detektyw Frost, więc mamy dla Was kilka informacji dotyczących tej produkcji.

Serial Detektyw Forst - Borys Szyc w roli gównej

Borys Szyc jako Wiktor Forst, fot . Jan Wierzejski

Serial Detektyw Forst na podstawie książek Remigiusza Mroza

Remigiusz Mróz umieszcza większą część akcji serii z Forstem w górach. To one są scenerią brutalnych zbrodni, których sprawców komisarz ma odnaleźć. W rozwikłaniu zagadek kryminalnych pomaga mu charyzmatyczna dziennikarka Olga Szrebska.

Sprawa, którą będzie miał do rozwiązania serialowy Wiktor Forst (postać wykreuje Borys Szyc), będzie dotyczyć spisku sięgającego czasów II wojny światowej.

Fabuła serialu ma opierać się na dwóch książkach: Ekspozycji i Przewieszeniu. Autorami scenariusza są Agata Malesińska, Jacek Markiewicz.

Espozycja - okładka ksiażki Remigiusza Mroza z serii z komisarzem Forstem

Ekspozycja otwiera serię kryminalną Remigiusza Mroza. Akcja książki toczy się głównie w Tatrach i to tam zostaje znalezione nagie, zawieszone na krzyżu ciało mężczyzny. Sprawą ma się zająć Forst, ale zostaje odsunięty od śledztwa. Jednak komisarz nie zamierza się poddać i zajmuje się znalezieniem zabójcy prywatnie, łamiąc przy tym szereg zasad.

Przewieszenie - okładka ksiażki Remigiusza Mroza z serii z komisarzem Forstem

W Przewieszeniu rutynowe śledztwo w sprawie nieszczęśliwego wypadku zamienia się w emocjonującą grę między Forstem, a psychopatycznym mordercą. To dlatego, że seria śmiertelnych wypadków okazuje się zakamuflowanymi zbrodniami.

Zdjęcia w Polsce i na Słowacji

Za reżyserię serialu Detektyw Forst odpowiada Daniel Jaroszek, a za produkcję OMA FILMS: Marta Barańska i Borys Szyc, HAKA FILMS: Tomasz Morawski. Z kolei autorami scenariusza są Agata Malesińska, Jacek Markiewicz.

Plan zdjęciowy będzie się przenosił między różnymi lokacjami w Polsce (Zakopane, Nowy Targ, Warszawa) i na Słowacji. Zdjęcia pełną parą ruszyły w październiku.

Efekt pracy filmowców będziemy mogli obejrzeć dopiero za około dwa lata, bo Netflix zapowiada premierę serialu na 2024 rok.

Przeczytaj, zanim obejrzysz

Skoro na serial jeszcze poczekamy, to wychodząc z założenia, że: „najpierw książka”, warto przeczytać lub odświeżyć sobie literacki pierwowzór scenariusza.

W serii Remigiusza Mroza z Forstem ukazało się 7 kryminałów:

  1. Ekspozycja,
  2. Przewieszenie,
  3. Trawers,
  4. Deniwelacja,
  5. Zerwa,
  6. Halny,
  7. Przepaść.

Te książki znajdziecie tutaj: seria Komisarz Forst w TaniaKsiazka.pl.

 

Sprawdź też: Mróz, Żulczyk… Netflix planuje nowe adaptacje polskich książek