Serial w Świecie Dysku to nowy projekt, który ma szansę ujrzeć światło dzienne. Książki mistrza fantastyki, Terry’ego Pratchetta są niewyczerpanym źródłem inspiracji dla wielu filmowców. Fani pisarza pod tym względem nie mogą narzekać. Jak z pewnością orientuje się większość z nich, proza pisarza już niejednokrotnie gościła na małych ekranach. A chociaż Pratchett zmarł trzy lata temu, to jego książki niezmiennie cieszą się ogromną popularnością. W przypadku brytyjskiego pisarza nie ma też szans, by na rynku pojawiły się pośmiertne nowości, nad którymi nie miał kontroli. Jakiś czas temu informowaliśmy Was o tym, że dysk z wszystkimi niedokończonymi pomysłami i projektami Pratchetta został oficjalnie zmiażdżony przez walec. Twórcom ekranizacji nie pozostaje więc nic innego, jak korzystanie z bogatego zasobu, który pozostawił po sobie pisarz. Również fani fantasy i prozy pisarza muszą zadowolić się takimi projektami, ponieważ nie istnieje szansa na żadną książkową nowość.

Serial w Świecie Dysku

naekranie.pl

Serial w Świecie Dysku – garść informacji

Najnowszy projekt, nad którym pracuje BBC Studios, przybierze formę serialu. Na razie znany jest jego roboczy tytuł, brzmiący The Watch. Jeśli należycie do grona miłośników pisarza, z pewnością już domyśliliście się, czego może dotyczyć fabuła. Można śmiało przypuszczać, że skoncentruje się ona na wydarzeniach w Ankh-Morpork i będzie traktować o straży miejskiej tej właśnie aglomeracji.

Ile odcinków będzie liczył serial? Będzie to 6 epizodów, do których scenariusz ma stworzyć Simon Allen. To on odpowiedzialny jest za sukces takich produkcji jak: Muszkieterowie, Czysta robota czy Kontra: Operacja Swit. Warto również wspomnieć o firmie Narrativa, która również jest zaangażowana w produkcję. Wspomniana spółką zarządza, między innymi, córka pisarza, Rhianna Pratchett. Natomiast stanowisko producentki zajmie Hilary Salmon, odpowiedzialna za takie produkcje jak: Trzy dziewczyny, Pani Bovary czy Dom Saddama.

Jak już wspomnieliśmy, nie będzie to pierwsza ekranizacja twórczości Pratchetta w wykonaniu BBC. Istnieje już bowiem kilka filmów, przeznaczonych na małe ekrany. Serial w Świecie Dysku z pewnością będzie cieszył się nie mniejszym zainteresowaniem niż poprzednie projekty. Jeśli tylko dowiemy się więcej na temat planowanej produkcji, natychmiast damy Wam znać.

Tymczasem wszystkich zainteresowanych twórczością Terry’ego Pratchetta odsyłamy tutaj.