Data premiery Wiedźmina

Cały czas z niecierpliwością śledzimy wszystkie informacje o serialu Wiedźmin Netflixa. W ostatnim czasie pojawiło się kilka nowych wiadomości na temat tej produkcji.

Serial Wiedźmin Netflixa

Serial Wiedźmin Netflixa – kto zagra?

Ostatnim wielkim newsem dotyczącym obsady serialu Wiedźmin była informacja o odtwórcy głównej roli. Wiemy już, że w wiedźmina Geralta z Rivii wcieli się  Henry Cavill, którego szersza publiczność może kojarzyć z rolą Supermana z najnowszych ekranizacji komiksów DC. Szerzej o tym angażu pisałam już w artykule:

The Witcher Netflixa. Wiemy kto zagra Geralta

Jakiś czas temu twórcy serialu na postawie popularnej serii Sapkowskiego zdradzili, kogo obok Cavilla zobaczymy na małym ekranie.

Młodziutką Ciri, podopieczną Geralta zagra Freya Allan. Nie znamy jej z większych produkcji, bo do tej pory grała raczej w krótkometrażówkach.

Kolejną wiodącą rolę kobiecą, czyli Yennefer, ukochaną wiedźmina dostała Anya Chalotra. Wcielenie się w postać czarodziejki będzie pierwszą z większych ról tej aktorki.

Babkę Ciri, Królową Calante zagra Jodhi May, natomiast w rolę Króla Wysp Skelige, w rycerza Eista wcieli się islandzki aktor Björn Hlynur Haraldsson.

Poza tym w serialu The Witcher zagrają też: Adam Levy (druid Myszowór), Millie Brady (wygnana księżniczka Renfri / Dzierzba). W role czarodziejek wcielą się: MyAnna Buring (Tissaia), Mimi Ndiweni (Fringilla) i Therica Wilson-Read (Sabrina).

Henry Cavill udostępnił zdjęcie z planu

Prace nad ekranizacją serialu Wiedźmin Netflixa już trwają. W październiku zaczęły się zdjęcia, które potrwają prawdopodobnie do połowy przyszłego roku. Później specjaliści zajmą się postprodukcją. Tymczasem serialowy Gerlat, Henry Cavill udostępnił na swoim profilu na Instagramie zdjęcie z planu, na którym siedzi razem ze swoim psem w przyczepie z napisem Kaer Moren. 😉

Ośmioodcinkowy serial będzie można obejrzeć na platformie Netflix prawdopodobnie jeszcze w 2019 roku. Reżyserią pierwszych czterech epizodów zajmie się Alik Sakharov (Gra o Tron, Zakazane imperium, House of Cards). Pozostałe odcinki wyreżyserują Alex Garcia Lopez (Daredevil, Punisher) oraz Charlotte Brändström (Outlander). Jednym z producentów jest Tomasz Bagiński. Sam serial ma być zgodny z fabułą książek Sapkowskiego.

Nie mogę się już doczekać, a Wy?

W zawiązku z tym, że na serial jeszcze poczekamy, zachęcam Was do przeczytania wiedźmińskiej sagi. Wszystkie książki z serii Wiedźmin znajdziecie w tym miejscu.