Natura czasu i przestrzeni - kup na TaniaKsiazka.pl

Natura czasu i przestrzeni to doskonała propozycja dla wszystkich miłośników literatury faktu i książek popularnonaukowych. Ponadto to także świetna lektura dla wielbicieli projektów napisanych przez Stephena Hawkinga. Prezentowany dziś tytuł to niezwykła podróż, która zafascynowała czytelników na całym świecie. Nie bez powodu książka w błyskawicznym tempie stała się międzynarodowym bestsellerem, a z księgarnianych półek znika niczym świeże bułeczki.

Śmierć Hawkinga to niewątpliwy cios dla całego świata nauki. Jednak ten wybitny astrofizyk pozostawił po sobie ogromną naukową spuściznę. Jeśli chodzi o literaturę, to zasłynął nie tylko swoją wszechstronną wiedzą, ale także niesamowitą umiejętnością objaśniania trudnych rzeczy w prosty sposób. Nie inaczej jest i w tej książce.

Natura czasu i przestrzeni – solidna debata dwóch naukowców

Należy przede wszystkim wspomnieć o tym, że prezentowana dziś książka to tak naprawdę debata pomiędzy dwoma wielkimi fizykami. W rolach głównych występują Stephen Hawking i Roger Penros. Tym samym czytelnicy mają szansę prześledzić ich dyskusję nad wieloma kluczowymi zagadnieniami. Autorzy analizują geometrię wszechświata, inflację kosmiczną i cykliczne teorie kosmosu. Ponadto pochylają się nad paradoksem utraty informacji w czarnych dziurach. Brzmi zupełnie niezrozumiale? Nic bardziej mylnego! Naukowcy poprowadzili narrację w taki sposób, że każdy, nawet amator, wyniesie z tej lektury bardzo wiele ciekawych informacji. I przy okazji będzie się dobrze bawił.

Natura czasu i przestrzeni pokazuje nam stanowiska obu słynnych naukowców. W związku z tym odbiorcy będą mieli szansę zetknąć się z zapisem wykładów i dyskusji, toczących się podczas sesji, która odbyła się w Isaac Newton Institute for Mathematical Sciences na uniwersytecie w Cambridge. Jak już wspomnieliśmy, są tu bardzo przystępne wyjaśnienia podejść obu fizyków do największych problemów grawitacji i kosmosu. Problemów, które do tej pory nie zostały rozwiązane. Książka została napisana przyjemnym językiem. A ponadto wielbiciele Hawkinga znajdą tu także mnóstwo momentów, naznaczonych jego specyficznym poczuciem humoru.

Książkę pt. Natura czasu i przestrzeni znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom literatury faktu i pozycji popularnonaukowych.