Spełniając obietnice, autobiografia Bidena w marcu Spełniając obietnice

Przez wiele miesięcy cały świat śledził kampanię prezydencką w Stanach Zjednoczonych. To największe mocarstwo na świecie, mające wpływ na większość państw na naszym globie, skupiło na sobie uwagę miliardów ludzi. Walka między dwoma kontrkandydatami była zajadła, niezwykle emocjonująca, momentami nieczysta, a nawet pochłonęła ofiary śmiertelne. Ostatecznie zwyciężył kandydat partii demokratycznej Joe Biden, pokonując dotychczasowego prezydenta z ugrupowania republikańskiego, Donalda Trumpa. 20 stycznia odbyło się zaprzysiężenie elekta na ten zaszczytny urząd, a już 15 kwietnia na rynku wydawniczym ukaże się autobiografia nowego przywódcy narodu amerykańskiego, Joe Bidena, Spełniając obietnice.

Spełniając obietnice Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Joe Biden, Spełniając obietnice

Spełniając obietnice to książka mocno osobista. Joe Biden zdradza w niej tajemnice fascynującej politycznej rywalizacji i zaciekłych kampanii, które my znamy jedynie z mediów. Ten dojrzały mężczyzn i zarazem wytrawny gracz polityczny w swoim intensywnym i wielopłaszczyznowym życiu widział już wszystko. A przynajmniej tak mu się wydawało, gdy niespodziewanie w Białym Domu rozgościł się Donald Trump. Zdeterminowany i gotowy na zmiany, postanowił przeciwstawić się fali populizmu zalewającemu kraj. Wystartował w wyborach prezydenckich, tym samym stanął do walki z naprawdę mocnym przeciwnikiem. Okazało się jendak, że siła jego argumentów była mocniejsza. Wygrał z Trumpem, przez co został 46. prezydentem Stanów Zjednoczonych Ameryki. W książce dzieli się z czytelnikiem wspomnieniami i refleksjami na temat ojczyzny, której oblicze zmieniało się na jego oczach przez niemal siedem dekad.

Joe Biden to nie tylko polityk. To przede wszystkim wrażliwy człowiek, którego los wcale nie oszczędzał. Autor na stronach autobiografii wraca do poruszających momentów, trudnych decyzji i traumatycznych doświadczeń, które odcisnęły na nim ogromne piętno. Do tragicznego wypadku samochodowego, w którym stracił ukochaną żonę i roczną córeczkę, czy do zatrważającej diagnozy: dwóch tętniaków mózgu, a tym samym do walki o zdrowie i życie. Dużo

Sięgając po książkę Spełniając obietnice, poznasz historię człowieka, który dzięki swojej wewnętrznej sile i doświadczeniu stał się nadzieją na zmiany nie tylko dla Amerykanów. Ma on teraz przed sobą jedne wiele wyzwań: walkę z pandemią, podziałami w kraju oraz globalnym kryzysem gospodarczym.

Obiecaj mi, tato…

To nie pierwsza książka pióra Joe Bidena. Możesz już znać publikację Obiecaj mi, tato. Rok z życia wiceprezydenta USA, w której obecny już prezydent opisał ważny i smutny czas w życiu jego rodziny. Pokonał wówczas ponad milion mil jako wiceprezydent, by zajmować się Ukrainą, Ameryką Środkową czy Irakiem. Jednak cały czas jego uwaga była podzielona między obowiązek wypełniane dla kraju a umierającego syna, Beau, u którego zdiagnozowano glejaka.

Książkę Spełniając obietnice możesz zamówić przedpremierowo, w tym miejscu.

Powiązane artykuły: