Film Peaky Blinders

Peaky Blinders to jeden z popularniejszych gangsterskich seriali, dostępnych na platformie Netflix. Serial, emitowany od 2013 roku, do tego stopnia wzbudził zainteresowanie widzów, że doczekał się również książki. Carl Chinn w swojej publikacji podjął się dogłębnego zbadania podziemia Birmingham z początków XX wieku. Całkiem niedawno scenarzysta produkcji Steven Knight potwierdził, że 6 sezon będzie ostatnim sezonem serialu. Szybko jednak okazało się, że fani nie mają powodów do smutku. Ponieważ w planach jest film Peaky Blinders, który to będzie ostatecznym zamknięciem losów słynnego gangu z Birmingham.

Film Peaky Blinders

Kadr z zapowiedzi Peaky Blinders, źródło: youtube.com

Film Peaky Blinders – co wiemy?

Na razie w sieci próżno szukać konkretnych szczegółów na temat zapowiedzianej produkcji. Informacja o tym, że planowany jest film Peaky Blinders, pojawiła się za sprawą portalu Deadline. To właśnie im Steven Knight miał zdradzić, że serial od początku zakładano zakończyć produkcją filmową. Warto też zauważyć, że większość informacji, jakimi operuje portal, zazwyczaj się sprawdza.

Sam Knight przyznał niegdyś, że Peaky Blinders to „bestia, która nie umrze”. Słowa okazały się prorocze, ponieważ serial doczekał się własnej linii odzieży, wspomnianej wcześniej książki, gry wideo czy soundtracku.

Zdjęcia do ostatnich odcinków serialu rozpoczęły się 18 stycznia 2021 roku. Prace na planie miały zakończyć się już w 2020 roku. Jednak założenia twórców pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Na razie o najnowszym sezonie wiadomo jedynie tyle, że na pierwszy plan wysunie się w nich idea faszystowska. Caryn Mandabach, producent wykonawcza, już zapowiedziała, że sezon 6 będzie najlepszym w historii produkcji.

Cóż, nie pozostaje nam nic innego, jak cierpliwie czekać na więcej informacji i konkretną datę premiery, zarówno filmu, jak i ostatniego sezonu serialu. Na pewno Was o tym poinformuję, jeśli tylko dowiem się czegoś więcej!

Czas oczekiwania z pewnością umili wam książką pt. Peaky Blinders. Prawdziwa historia słynnych gangów Birminghamu. Dajcie znać, czy książka znajduje się w Waszych domowych biblioteczkach!

Tymczasem poniżej podrzucam Wam zwiastun produkcji, dostępnej na platformie Netflix. Jestem ciekawa, czy śledzicie losy głównych bohaterów na srebrnym ekranie.