Darth MaulDarth Maul – kojarzycie tę postać? Być może z samej nazwy niektórym ciężko ją z czymkolwiek połączyć. Jednak, gdy spojrzy się na zdjęcie obok, od razu wszystko staje się jasne. Zgadza się, jest to jedna z postaci z kultowych już Gwiezdnych wojen. Teraz dla wszystkich fanów tej serii i tych, którzy szczególnie upodobali sobie czarny charakter Darth Maula mamy dobrą wiadomość. Chcecie wiedzieć, o co chodzi? Koniecznie czytajcie dalej!

Komiksowa seria Darth Maul

Z pewnością już niektórzy z was co nieco słyszeli o tym, iż powstać ma seria dotycząca Darth Maula, osadzona w uniwersum Gwiezdnych wojen. Mamy przyjemność przedstawić wam nieco szczegółów w tej sprawie. Za scenariusz projektu odpowiadać będzie Cullen Bunn zaś rysunkami zajmie się Luke Ross. Natomiast o czym ma opowiadać owy komiks? Odbiorca może spodziewać się wydarzeń sprzed Mrocznego widma. Cała seria została zaplanowana na 5 zeszytów z czego pierwszy z nich premierę będzie miał na Zachodzie już 1 lutego 2017 roku.

Jeśli zaś chodzi ściśle o samą fabułę, to Cullen Bunn w jednym z wywiadów zdradził kilka słów. Otóż główny bohater historii został wychowany w nienawiści do Jedi. Jednakże jego mistrz, Sidious, nakazuje mu pozostać w ukryciu. Sfrustrowany Maul rozładowuje swój gniew, ćwicząc przy tym umiejętności, na wszelakich istotach z całej galaktyki. Kiedy jest w trakcie jednej z misji dowiaduje się, iż przestępczy gang zdołał pochwycić padawana. A ponieważ o fakcie wie niewiele osób, Darth w tajemnicy przed mistrzem postanawia zgładzić jednego z tych, których tak bardzo nienawidzi.

W ogólnym zarysie cała komiksowa seria ma przybliżyć czytelnikowi tę mroczną postać. Odbiorca pozna czynniki, jakie ukształtowały jego charakter i późniejszą osobowość. Warto będzie również zwrócić uwagę na relację, która łączy ucznia i mistrza Sithów.

Wszystkich zafascynowanych Gwiezdnymi wojnami zapraszamy do zapoznania się innymi publikacjami i gadżetami związanymi z filmem.

Wszystkie produkty znajdziecie tutaj.