Herbjorg Wassmo to autorka cenionego na całym świecie cyklu pt. Trylogia Diny. Syn szczęścia na polskim rynku pojawi się już 19 stycznia 2017 roku i jest to już druga część. Pierwsza książka Księga Diny zawładnęła sercami miliona czytelników na całym świecie i zdobyła Nagrodę Księgarzy Norweskich przyznawaną za najlepszą książkę dekady. Fanów z pewnością ucieszy fakt, że premiera ostatniej części pt. Dziedzictwo Karny przewidywana jest również na 2017 rok.

Syn szczęścia – opis fabuły

Jedenastoletni chłopak jest świadkiem morderstwa. Czynu tego dokonuje jego własna matka, która pozbawia życia swojego rosyjskiego kochanka. Bohater musi dotrzymać tajemnicy i nikomu nie może zdradzić, dlaczego wrzos obok mężczyzny przybrał czerwony kolor. Niestety ta zbrodnia rodzi znacznie więcej pytań. Czy bycie świadkiem, który milczy sprawia, że owa osoba staje się również winna? Czy milczenie jest kłamstwem? I w końcu, czy matka ma prawo poświęcać, kogo tylko zechce?

W najnowszej powieści Wassmo ukazuje losy Benjamina, syna Diny z Reinsnes. Czytelnik towarzyszy mu w okresie jego dojrzewania od chłopca do mężczyzny. Okazuje się, że tytułowy bohater poszukuje Diny nie tylko w Berlinie. Uparcie wypatruje jej osobę w każdej kobiecie, którą spotka. Z jego obserwacji podejrzenia padają na żonę grabarza, na Karnie ze szpitala polowego oraz Annie, która jest córką profesora i właśnie zaręczyła się z jego najlepszym przyjacielem.

Warto tutaj wspomnieć, że pierwsza część, Księga Diny nie tylko odniosła ogromy sukces w świecie literatury, ale została również zekranizowana w 2002 roku. Przypominamy, że część druga, Syn szczęścia pojawi się w sprzedaży już 19 stycznia bieżącego roku. Gorąco zachęcamy do czytania!

Książkę Księga Diny znajdziecie tutaj.

Książkę Syn szczęścia znajdziecie tutaj.