Sześć cztery. Hideo Yokoyama. Powieść do kupienia w Księgarni TaniaKsiążka.pl

W drugiej połowie maja, na polskim rynku wydawniczym ukazała się książka, która w Japonii, USA i Wielkiej Brytanii szybko zdobyła status bestsellera. Nazywa się ją Japońskim Millenium. Przyznajcie sami, to brzmi bardzo zachęcająco. 😉 Ta książka to Sześć Cztery. Hideo Yokoyama jest jej autorem. Słyszeliście już o tym thrillerze?

W Japonii Sześć Cztery w ciągu 6 dni sprzedała się w MILIONIE egzemplarzy!

Sześć Cztery. Hideo Yokoyama – zarys fabuły

W styczniu 1989 roku zostaje porwana siedmiolatka. Mimo spełnienia żądań porywacza, dziewczynki nie udaje się odzyskać żywej. Sprawie nadano kryptonim Sześć Cztery. Policja nigdy nie odnalazła kidnapera. To była bardzo głośna sprawa.

W 2002 roku, trzynaście lat po sprawie Sześć Cztery, znika córka policjanta. Ojciec – Yoshinobu Mikami stara się ją odnaleźć, bez skutku. Policjant, w związku z kolejnym zaginięciem nastolatki i na prośbę komisarza generalnego, wraca do sprawy Sześć Cztery. Ponowne zgłębianie morderstwa dziecka sprzed lat sprawia, że na światło dzienne wychodzi szereg sekretów. To, co Mikami odkryje, wywróci jego życie do góry nogami.

Zagadka jest zawikłana, a jej rozwiązanie zaskakuje. Autor odsłania ciemne strony japońskiej biurokracji i japońskiego społeczeństwa.

Czy Mikami odnajdzie córkę?  Czy uda mu się rozwiązać sprawę sprzed lat? Czym różni się ten kryminał od innych? I na czym polega fenomen tej książki? Wszystkiego dowiecie się z lektury Sześć Cztery.

Sześć cztery. Hideo Yokoyama – japoński thriller

Hideo Yokoyama jest japońskim powieściopisarzem. Urodził się w 1957 roku. Jego specjalnością są opowiadania i powieści kryminalne. Zanim zajął się pisarstwem, był reporterem kryminalnym. To autor, który był wielokrotnie nagradzany.

Jeżeli chodzi o japońskich pisarzy, to bardzo cenię Haruki Murakamiego, to książki z zupełnie innego nurtu niż Sześć Cztery, dlatego jestem ciekawa, czy książka Hideo Yokoyamy przypadnie mi do gustu. A czy Wy mieliście już okazję, żeby ją przeczytać? Jak myślicie, czy warto sięgnąć po tę lekturę?

>> Sześć Cztery. Hideo Yokoyama – książkę znajdziecie TUTAJ! <<