The Christmas Pig - kiedy nowa książka J.K. Rowling dla dzieci?

Nowa książka dla dzieci J.K. Rowling będzie mieć światową premierę 12 października. The Christmas Pig (Świąteczna świnka) ma być ciepłą opowieścią dla dzieci okraszoną magiczną atmosferą Świąt Bożego Narodzenia. Książka ma się pojawić równocześnie w ponad 20 krajach.

The Christmas Pig (Świąteczna Świnka) - kiedy nowa książka J.K. Rowling dla dzieci?

Nowa książka J.K. Rowling – o czym będzie Christmas Pig

Głównym bohaterem nowej książki J.K. Rowling jest Jack. Chłopiec ma ukochaną przytulankę, która jest jednocześnie świetnym kompanem zabaw, jak i uśmierzeniem dziecięcych smutków.

W Wigilię, która dla większości dzieci jest ulubionym dniem roku, ukochana zabawka Jacka znika. Nowa przytulanka, tytułowa Świąteczna Świnka, nawet nie umywa się do ulubionej, więc wszystko wskazuje na to, że Jack w te święta będzie nieszczęśliwy.

I tu zaczyna działać świąteczna magia, bo zabawki chłopca ożywają, a jedna z nich, właśnie Świąteczna Świnka ma plan. Proponuje, żeby Jack razem z nią wyruszył na poszukiwanie utraconego przyjaciela. Zatem na bohaterów opowieści czeka podróż pełna przygód, odkryć i oczywiście magii.

Świąteczna Świnka to niezwykła opowieść o niezwykłej więzi, jaką dzieci mogą mieć z niektórymi zabawkami. To także opowieść, która uczy empatii.

W Polsce książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Media Rodzina. Wiadomo, że będzie dostępna w oprawie twardej i miękkiej, a w środku znajdziemy ilustracje. Coś czuję, że szybko znajdzie się w gronie najchętniej wybieranych książkowych prezentów dla dzieci 😉

Świąteczna świnka: premiera 12 października

Ta opowieść będzie już kolejną książką dla dzieci, której Rowling nie osadzi w świecie Harry’ego Pottera.

Ikabog J.K. Rowling

W listopadzie zeszłego roku w księgarniach pojawiła się jej baśń Ikabog, którą wcześniej autorka udostępniała dzieciom za darmo w odcinkach. To był taki prezent od autorki dla małych czytelników zamkniętych w domu przez pandemię. To właśnie dzieci stały się autorami ilustracji do Ikaboga. Te, jakie pojawiły się w książkowym wydaniu bajki, zostały wyłonione w konkursie.

Na nową książkę Rowling dla dzieci jeszcze sporo poczekamy, ale jeżeli wasze dzieci nie miały okazji poznać historii Ikaboga, mitycznego stwora, którym rodzice straszyli dzieci w pewnym królestwie, to odsyłam was w to miejsce. 

Sprawdź też: