Too late – nowa odsłona Colleen Hoover

Coollen Hoover, już drugi raz w ostatnim czasie zaskakuje swoich czytelników, sięgając po nowy gatunek literacki. Tym razem napisała książkę tylko dla dorosłych! Po tym, jak jej thriller psychologiczny  Coraz większy mrok, okazał się genialny, wiedziałam, że muszę sięgnąć po książkę Too late.

Too Late to książka inna niż te, które do tej pory pisała Coollen Hoover. Już sama historia powstania tej powieści jest ciekawa. Autorka pisała tę książkę po kawałku, zawsze wtedy dopadała ją pisarska niemoc. A najciekawsze jest to, że wcale nie miała zamiaru jej wydać! Na szczęście stało się inaczej.

Too late – tylko dla dorosłych

Too late - nowa odsłona Colleen Hoover >>

Asa, chłopak z trudną przeszłością, jest naznaczony traumami z dzieciństwa. Pierwsze lata jego życia, nie były szczęśliwe ani udane. Jego rodzice nie umieli poradzić sobie z macierzyństwem, chłopak więc był zdany sam na siebie. Pierwsze lata jego życia, na pewno miały wpływ na to, kim stał się kiedy dorósł.

Jego życie to narkotyki, pieniądze i nielegalne interesy. Oraz Sloan! Asa jest zakochany w Sloan, ale to miłość bardzo zaborcza i obsesyjna, w której Asa nie do końca jest uczciwy, żądając przy tym ogromnej uczciwości i wierności od swojej dziewczyny.

Sloan znosi wszystko, bo musi – nie dla siebie, ale dla swojego brata. Musi być z Asą, który często traktuje ją jak rzecz, przedmiot, który można przestawiać z miejsca w miejsce, tylko dlatego, że on ma coś, czego ona potrzebuje – pieniądze! Aby pomóc bratu, Sloan znosi poniżenia, wykorzystywanie i ciągłą obserwację Asy. Dziewczyna straciła nadzieję na to, że kiedyś ucieknie z bagna, jakim stał się jej związek i w którym tkwi po pachy.

Jednak pewnego dnia Sloan na uczelni poznaje Cartera i zaczyna z nim flirtować. Z dnia na dzień ich relacja staje się coraz bardziej intensywna. Okazuje się jednak, że Sloan i Carter stąpają po grząskim gruncie… Na ich plecach czuć oddech Asy!

Zaczyna się niebezpieczna, bardzo ryzykowna gra, w której i Asa i Carter i Sloan mają wiele do stracenia.

Too late – mieszanka emocji

W tej nowej odsłonie Colleen Hoover mamy cały przekrój emocji – miłość, nienawiść, zaborcze uczucia, strach, nadzieję. Książka jest pełna przemocy. Środowisko głównego bohatera to gang narkotykowy, nie jest to więc miłe miejsce dla młodej dziewczyny. Kiedy w grę wchodzą porachunki i intrygi, broń, policja i FBI to nie ma tu mowy o miłej i przyjemnej lekturze. Ta książka ma w sobie wiele trudnych, negatywnych i złych emocji. Bohaterowie muszą odnaleźć się w plątaninie kłamstw, udawania i  fałszywych uczuć. Jak sobie z tym poradzą? Czy Ci źli dostaną zasłużoną karę, a tym dobrym uda się wyrwać z tego zła?

Too late - nowa odsłona Colleen Hoover >>

Powiem Wam, że kiedy sytuacja zrobiła się naprawdę niebezpieczna, to bałam się o to, czy bohaterowie ujdą z życiem… Przebiegłość, zło i wyrachowanie w pewnym momencie zaczęły wygrywać… Ale czy wygrały? Musicie przekonać się sami, sięgając po Too late.

Ocena Rudej
 • 8/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 8/10
 • 8/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 8/10
 • 8/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 8/10
 • 8/10
  Czy bohaterowie wzbudzili sympatię? - 8/10
8/10

Fragment recenzji

W tej nowej odsłonie Colleen Hoover mamy cały przekrój emocji – miłość, nienawiść, zaborcze uczucia, strach, nadzieję. Książka jest pełna przemocy. Środowisko głównego bohatera to gang narkotykowy, nie jest to więc miłe miejsce dla młodej dziewczyny. Kiedy w grę wchodzą porachunki i intrygi, broń, policja i FBI to nie ma tu mowy o miłej i przyjemnej lekturze. Ta książka ma w sobie wiele trudnych, negatywnych i złych emocji. Bohaterowie muszą odnaleźć się w plątaninie kłamstw, udawania i  fałszywych uczuć.