Totem - kup na TaniaKsiazka.pl

Książka pt. Totem przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom literatury sensacyjnej i kryminalnej. Jednak to również doskonała propozycja dla tych, którzy poszukują powieści opartych na faktach. Tak jest właśnie w tym przypadku, bo książka Totem powstała dzięki autentycznym historiom polskich gangsterów. Prezentowany dziś tytuł znajdzie z pewnością odbiorców wśród fanów Jakuba Żulczyka. Dlatego, jeśli poszukujecie powiewu świeżości oraz nietuzinkowej opowieści, koniecznie sprawdźcie, co przygotował Jakub Charon w najnowszej publikacji.

Totem i historia, która miała miejsce naprawdę

Jedną z najbardziej porażających rzeczy w prezentowanej dziś książce, jest miejsce jej akcji. Jak się okazuje, świat przestępczy, którego na co dzień nie widać, istnieje ramię w ramię z naszą rzeczywistością. Jednak dla większości przypadkowych obserwatorów jest on zamknięty i w ogóle niedostępny. Tutaj rządzi prawdziwe prawo dżungli. Przetrwają jedynie najsilniejsi i najsprytniejsi.

Jednym z głównych bohaterów tej mrocznej historii jest Dziki, który właśnie wyszedł z więzienia. Mężczyzna próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości, jednak bardzo szybko dochodzi do bolesnych wniosków. Jest zbyt słaby, by piąć się po szczeblach przestępczej kariery. Podejmuje się jednak ostatniej próby, co w rezultacie kończy się ogromną tragedią.

W najnowszej powieści Jakuba Charona Czytelnicy znajdą mnóstwo elementów dramatu. Główny bohater w najtrudniejszych chwilach może liczyć jedynie na siebie. Nawet prawo nie ma narzędzi, by go ochronić. A kiedy wplącze się w gangsterskie sieci, nie ma dokąd uciec. Dziki w dużym stopniu jest jak antyczny bohater tragedii. Nieważne, jakie próby podejmuje, by zmienić swój los, zawsze brnie coraz głębiej w sieć katastrofalnych wydarzeń.

Totem zachwyca z dwóch powodów. Po pierwsze jest to opowieść stworzona na podstawie autentycznych przeżyć bohaterów. Dodaje to dreszczyku emocji, kiedy Czytelnik zdaje sobie sprawę, że ten świat jest tuż obok. Codziennie mijani ludzie na ulicy mogą być właśnie jedną z postaci takiej historii. Druga rzecz to doskonała narracja autora, który ze wspomnień i przeżyć tworzy wciągającą fabułę.

Książkę pt. Totem znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom dobrych, polskich kryminałów.