Wesley SnipesWesley Snipes to światowej sławy aktor, który najbardziej kojarzony jest z filmową serią Blade. Dla wszystkich jego fanów mamy ciekawą wiadomość. Otóż Snipes postanowił spróbować swoich sił w literaturze. Już od jakiegoś czasu w Hollywood można zauważyć pewien trend. Pisarze zaczynają interesować się reżyserią, współtworzą jakieś produkcje lub piszą scenariusze. Jak widać, w odwrotną stronę ten zabieg również działa. Jesteśmy bardzo ciekawi efektów takiej zamiany i z niecierpliwością czekamy na jej skutki.

Wesley Snipes i jego literackie plany

Powieść, która wyjdzie spod pióra aktora, na rynku ma ukazać się w lipcu 2017 roku. Jej tytuł to Talon of God i ma wpasować się w gatunek thrillera. Główną bohaterką będzie Lauren Jefferson, młoda lekarka i córka pastora baptystów. Dziewczyna przypadkowo zostaje wciągnięta w niebezpieczną i apokaliptyczną bitwę między siłami nieba i piekła. A wszystko to przez tajemniczego Talona Huntera, który okazuje się wojownikiem duchowym. Sam aktor tak oto opisuje projekt: Istnieją duchowi wojownicy, którzy zamieszkują naszą planetę, którzy są tutaj po to, aby pomóc równoważyć siły zła. Zawsze poszukują następnego ucznia. A kiedy znajdą tego ucznia – kolejnego spadkobiercę – wtedy mogą przejść do wyższych sfer. To z kolei pcha nas ku przypuszczeniom, że to właśnie Lauren przypadnie nowa rola ów wojownika.

Warto tutaj wspomnieć, że Wesley Snipes niestety nie podjął się próby własnoręcznego stworzenia tekstu. Korzysta przy tym z pomocy ghostwritera Raya Normana. Mężczyzna ma już na koncie współpracę przy książkach związanych ze zdrowiem, żywnością oraz duchową samopomocą. Nie wiadomo więc do końca, jak duży wkład będzie miał Snipes w owy projekt. Ponadto aktor przyznał, że owa powieść powstała z zamysłem, iż w przyszłości zostanie zaadaptowana na potrzeby kina.

Jak myślicie, debiutancka powieść Wesleya Snipesa ma potencjał?