Westerplatte - kup na TaniaKsiazka.pl

Westerplatte to nowość od Jacka Komudy, która pojawi się w sprzedaży już 4 września 2019 roku. W związku z tym powody do zadowolenia mają wszyscy miłośnicy twórczości polskiego pisarza. Poza tym cieszyć mogą się również wielbiciele literatury wojennej i historycznej. Warto tutaj także wspomnieć, że najnowsza publikacja pisarza jest związana z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej. Jeśli zatem do tej pory nie było wam po drodze z twórczością tego pisarza, koniecznie nadróbcie zaległości! Zwłaszcza, jeśli historia i powieści wojenne to wasze klimaty. Komuda wydarzenia sprzed 80-ciu lat przedstawił niezwykle realistycznie i sugestywnie, a cała powieść od pierwszych stron wciąga i absorbuje odbiorcę.

Westerplatte - kup na TaniaKsiazka.pl

Westerplatte – kilka słów o fabule

Westerplatte, Wolne Miasto Gdańsk, 1 września 1939, godzina 5:32. Po krótkiej, półgodzinnej walce, kapituluje polska składnica tranzytowa. Zdobyta z zaskoczenia przez niemiecką kompanię szturmową, wspieraną ostrzałem pancernika Schleswig-Holstein. Ostatnia placówka potwierdzająca prawa Rzeczypospolitej do Gdańska okazuje się bardzo łatwą zdobyczą. Ponieważ żołnierze są nieprzygotowani do obrony a dowódcy brak woli walki. Poza tym sprzeczne rozkazy łamią morale załogi w pierwszych chwilach wojny. Nad koszarami zawisa złowrogi sztandar ze swastyką. Niemcy świętują szybkie przyłączenie Gdańska do Rzeszy.

Tak wyglądałaby historia obrony Westerplatte, miejsca gdzie zaczęła się II wojna światowa, gdyby nie dramatyczne decyzje i rozkazy wydane przez jednego z dowódców. Dowódcy, który wbrew wszystkim zdecydował się walczyć. Gdyby nie poświęcenie i krwawy trud jego żołnierzy, którzy bez rozkazów zdecydowali się pozostać na stanowiskach. A wszystko po to, by przywitać Niemców seriami kul zamiast białych flag. Załogi składnicy, jaka w nieludzkim wysiłku, łamiąc rozkazy, buntując się i stawiając desperacki opór, postanowiła za wszelką cenę bronić ostatniego skrawka polskiego wybrzeża w Gdańsku.

Oto książka o żołnierzach z Westerplatte. Powieść historyczna oparta na najnowszych pracach historycznych, odsłaniających dramatyczne i nieznane tajemnice siedmiodniowej, bohaterskiej obrony Składnicy Tranzytowej w Gdańsku. Miejsca, gdzie padły pierwsze strzały rozpoczynające II wojnę światową.

Przypominamy, że książka pt. Westerplatte będzie dostępna w sprzedaży od 4 września bieżącego roku. Prezentowaną dziś powieść znajdziecie tutaj. Koniecznie to sprawdźcie!