Wołanie kukułkiWołanie kukułki to powieść Roberta Galbraith. Teoretycznie. W rzeczywistości za pseudonimem tym, a co za tym idzie, powieściami, które wyszły spod jego pióra, kryje się J. K. Rowling. Jak przypuszczamy, większość z was wiedziała już o tym dużo wcześniej. Tak czy siak, mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów pisarki.

Wołanie kukułki inspiracją

BBC ma zamiar podjąć się stworzenia serialu na podstawie serii traktującej o losach Cormorana Strike’a. Jak do tej pory, na rynku wydawniczym można znaleźć trzy tomy, z czego Wołanie kukułki jest pierwszą częścią. Trylogia ma być podstawą do stworzenia 7 odcinkowego serialu. Nie znamy jeszcze zbyt wielu szczegółów dotyczących owej produkcji. Wiemy jednak na pewno, że w rolę głównego bohatera na ekranie wcieli się Tom Burke. Pierwszy odcinek serialu ma ujrzeć światło dzienne najprawdopodobniej pod koniec 2017 roku.

Wołanie kukułki to historia, której głównym bohaterem jest prywatny detektyw, Cormoran Strike. Nie ma on łatwego życia. Właśnie rozstał się kobietą swojego życia a na dodatek boryka się z problemami finansowymi. Ponad to, Strike jest weteranem wojennym, który podczas wojny w Afganistanie ucierpiał nie tylko fizycznie, ale również psychicznie.

Pewnego dnia ginie supermodelka, Luli Landry. Ciało kobiety zostaje znalezione pod balkonem jej własnej rezydencji. Policja ustala, że modelka popełniła samobójstwo, jednak brat ofiary zupełnie w to nie wierzy. Postanawia zatrudnić do pomocy prywatnego detektywa, Cormorana Strike’a. Dla mężczyzny jest to świetna okazja by w końcu odbić się od dna. Jednak im bardziej zagłębia się w sprawę śmierci Landry, lawirując między korytarzami wyższych sfer, tym większe grozi mu niebezpieczeństwo.