Wrześniowe zapowiedzi fantasy 2021

Jeśli ostatnie miesiące nie zaspokoiły Waszego głodu fantastycznej przygody – z pewnością przywitacie nasze wrześniowe zapowiedzi fantasy 2021 z entuzjazmem! Nadchodzący miesiąc obfituje bowiem w mnóstwo fantastycznych tytułów, z którymi można śmiało witać nadejście jesieni. 🙂

Wrześniowe zapowiedzi fantasy 2021

Tytuł Sztejer znajdziesz na stronie TaniaKsiazka.pl

Sztejer. Kroniki Torunium

Niepokorny bohater powraca. Jednak tym razem starszy, bardziej wyrachowany i ciągle zabójczo groźny. Poznajcie historię Sztejera opowiedzianą na nowo!

W tym świecie rządzą zasady stworzone na gruzach tego, co pozostawiła po sobie apokalipsa. Mutacje, zarazy, wyklęte miasta. Nikt już nie pamięta, jak było przed Zagładą, ale teraz granice między Dobrem a Złem wyznaczają prawa Torunium, ukryte w ich cieniu występki, żądza władzy, chciwość i pycha.

Nazywam się Vincent Sztejer. Wracam do domu, by zrobić porządek.

PREMIERA: 2 września 2021

Grombelardzka legenda. Wstęgi Aleru do kupienia na TaniaKsiazka.pl

Grombelardzka legenda. Wstęgi Aleru. Księga Całości. Tom 4

Wstęgi Aleru wciąż wiszą nad Grombelardem. Dziś, jutro, a może za tydzień, gdzieś pośród smaganych wiatrem i deszczem szczytów, ożyje wroga siła. Ciężkie Góry po raz drugi w swej historii popękają od ciosów, będą się rozpadać, płonąć…

Każda kraina ma swoje legendy. Wśród szarych skał, w mokrych i ciemnych jaskiniach, śpiewa się o Królu Gór, niepokonanym olbrzymie powalającym wrogów samą siłą swego spojrzenia. O jego wiernym towarzyszu, wielkim kocie gadba, który okazywał szacunek wrogom. Tak, to wszystko legendy. Ale bez legend Grombelard to tylko deszcz i wiatr.

PREMIERA: 3 września 2021

Dziesięć żelaznych strzał znajdziecie na TaniaKsiazka.pl

Dziesięć Żelaznych Strzał. Śmierć imperiów. Tom 2

Sal Kakofonia, banitka i Włóczęga, niszczy wszystko, co kocha. Po tym, jak jej kochanka zaginęła, a ona pozostawiła za sobą spalone miasta, zostały jej tylko magiczna broń i nieokiełznane pragnienie wywarcia zemsty na tych, którzy skradli jej moc i odebrali niebo.

Kiedy wysłannik tajemniczego zleceniodawcy daje jej szansę uczestniczenia w kradzieży źródła niewyobrażalnej mocy ze słynnej floty okrętów powietrznych, Dziesięciu Strzał, Sal znajduje nowy cel. Jednak intryga zmierzająca do ocalenia świata szybko przeradza się w spisek, który grozi spaleniem na popiół wszystkiego, łącznie z nią samą.

PREMIERA: 8 września 2021

Książki Pozłacany wąż z serii Mroczne Wybrzeża szukaj na TaniaKsiazka.pl

Pozłacany wąż. Mroczne Wybrzeża. Tom 3

Jesień to również powrót do serii Mroczne wybrzeża. W najnowszym tomie przygód nasza bohaterka powraca do Mudaire, by zacząć naukę w świątyni uzdrowicieli. Jednak, zamiast walczyć o ocalenie życia, jest przekonana, że robi więcej złego niż dobrego. Lidia zagłębia się więc w historię bogów i odkrywa prawdę, która na zawsze zmieni jej życie. Ale wojna dopiero się zaczęła.

Rozdarta między coraz większą lojalnością wobec Trzydziestego Siódmego Legionu a potrzebą uwolnienia rodaków, Teriana tonie w sieci tajemnic. W związku z tym podejmuje decyzję, która może albo ocalić wszystkich, których kocha – albo posłać ich do grobu.

PREMIERA: 15 września 2021

Tchnienie śniegu i popiołu znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Tchnienie śniegu i popiołu

Claire, lekarka przeniesiona w przeszłość, wie, że dramatyczna sytuacja, w jakiej znalazła się w Ameryce wraz z ukochanym Jamiem, doprowadzi wkrótce do wielkiej rewolucji i powstania Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.

Ze względu na to, że dziewczyna pochodzi z XX wieku, zdaje sobie sprawę z okropności, jakie będą miały miejsce. Wśród strasznych zdarzeń jest wielki pożar i śmierć rodziny Jamiego… Czy da się tego uniknąć?

Poznajcie jedyne w swoim rodzaju połączenie romansu, powieści przygodowej, historycznej i fantasy. Na jej kanwie powstał popularny serial w AXN White.

PREMIERA: 15 września 2021

Książki Opowieści o Bauchelainie i Korbalu Broachu szukaj na TaniaKsiazka.pl

Opowieści o Bauchelainie i Korbalu Broachu. Tom 1

Poznajcie Krwawy trop i Męty Końca Śmiechu – opowieści o charyzmatycznych Bauchelainie i Korbalu Broachu. W pierwszym opowiadaniu przeniesiemy się do portowego miasta, w którym Smętna Lalunia diaboliczny zabójca grasuje na ulicach i panika ogarnia mieszkańców niczym gorączka.

Legendarny pech Emancipora Reese’a sprawia, że jego pracodawca jest ostatnią z ofiar zabójcy. Do miasta przybyło jednak dwóch nieznajomych, którzy umieścili na Rondzie Rybnym cuchnącą magią notatkę z informacją, że potrzebują lokaja.

W Mętach Końca Śmiechu po szczęśliwym pobycie w Smętnej Laluni, czarodzieje Bauchelain i Korbal Broach, wraz ze swym lokajem Emanciporem Reese’em, wyruszają na szerokie morza na statku Słoneczny Lok. Niestety, w jego ładowni kryją się rzeczy, których nie dostrzegają bystre oczy załogi, i budzi się odrażająca groza.

Tymczasem panujący w mieście Dziwo zapał do dobra może mieć katastrofalne skutki. A nikt nie rozumie tego lepiej niż Bauchelain i Korbal Broach, dwaj dzielni obrońcy wszystkiego, co złe. Bo czasami trzeba zniszczyć cywilizację… w imię cywilizacji.

PREMIERA: 15 września 2021

Poszukując książki Siostra Księżyca – zajrzyj na TaniaKsiazka.pl

Siostra księżyca

Poprzednio Vianne przeżyła atak demonów podczas ceremonii zaślubin Ezry i Wegi. Niestety wszystkie trzy siostry podstępem zostają wywiezione na dwór króla demonów. Ponadto Regulus usiłuje zmusić je, aby dostarczyły mu magiczne przedmioty. W związku z tym miałby nieograniczoną władzę. Władzę, którą chciałby wykorzystać przeciwko całej ludzkości.

Bohaterka ma niewiele czasu na znalezienie wyjścia z tej sytuacji. Jeśli jej się nie uda, Regulus spełni swoją groźbę i przekaże siostry w ręce demonów, aby dokonało się skrzyżowanie gatunków i wyhodowanie nowej rasy. Wszystko, w co Vianne wierzyła do tej pory, okazuje się kłamstwem, a wybory, przed którymi musi stanąć, są coraz trudniejsze.

PREMIERA: 15 września 2021

Wrześniowe zapowiedzi fantasy 2021: Pustynny Książę do dostania na TaniaKsiazka.pl

Pustynny Książę. Księga 1. Cykl Zmroku

Minęło piętnaście lat od zakończenia wojny z demonami, które pojawiały się nocą, by polować na ludzi. Bohaterowie tamtych zmagań przeszli do legendy. Jednak ich następcy, nowe pokolenie, wyrosłe na opowieściach o nich, nie chcą podążać ścieżką wytyczoną przez rodziców. Niełatwo jest być dzieckiem tych, którzy uratowali świat od zagłady.

Księżniczka Olive Papiernik i Darin Bales dorastali w nowym, pokojowym świecie, gdzie demony zostały niemal wytępione. Jedyne czego pragną to wolność i możliwość samodzielnego decydowania o swoich losach.

Jednak, gdy okazuje się, że za sukcesy rodziców cenę zapłacą dzieci, a prawdziwe zagrożenie puka do drzwi, muszą w swoje niedoświadczone i niechętne temu ręce wziąć losy świata…

PREMIERA: 29 września 2021

Wrześniowe zapowiedzi fantasy 2021: Rytm Wojny do dostania na TaniaKsiazka.pl

Rytm wojny. Archiwum Burzowego Światła. Tom 4. Część 1

Na zakończenie przedstawiamy tytuł, obok którego nie może przejść obojętnie żaden fan SandersonaArchiwum Burzowego Światła! Po utworzeniu koalicji ludzkich monarchów stawiających opór wrogiej inwazji Dalinar Kholin i jego Świetliści Rycerze przez rok prowadzili przeciągającą się, brutalną wojnę. Poprzednio żadna ze stron nie zyskała przewagi, a nad każdym strategicznym posunięciem wisi cień zdrady przebiegłego Taravangiana.

Teraz gdy nowe wynalazki uczonych Navani Kholin zaczynają zmieniać oblicze wojny, wróg przygotowuje odważną i niebezpieczną operację. Bez wątpienia następujący później wyścig zbrojeń może rzucić wyzwanie samemu sednu ideałów Świetlistych, a być może wyjawić również tajemnice starożytnej wieży, która niegdyś była sercem ich potęgi.

PREMIERA: 30 września 2021

Która z zapowiedzi fantasy na jesień 2021 zawojuje Twoje wrześniowe wieczory?

Wrześniowe zapowiedzi fantasy 2021 znajdziecie na TaniaKsiazka.pl

Książki fantasy poprzednich miesięcy:

🔸 Sierpniowe zapowiedzi fantasy 2021
🔸 Lipcowe zestawienie fantasy 2021
🔸 Czerwcowe zapowiedzi fantasy 2021 – zestawienie