Są takie książki, na które czekacie bardziej? Ja tak mam z serią o Lipowie Katarzyny Puzyńskiej! Doczekałam się 14 tomu i powiem Wam, że przepadłam od pierwszych stron! A zakończenie? Powiem Wam tylko, że po ostatnim zdaniu o mało nie dostałam zwału i jakbym miała wtedy pod ręką autorkę, to… No sami wiecie 😉🙈

Żadanica

Ja od zawsze powtarzam, że uwielbiam tę serię za to, że jest ona nie tylko kryminalna, ale też po części obyczajowa. Bo bohaterowie poznani w Motylku, są z nami do teraz i z każdym tomem towarzyszymy im w zmianach, jakie przynosi życie.

Żadanica od samego początku mnie wciągnęła i zaciekawiła tak, że ciężko było mi się oderwać. Znów spotykamy tu Daniela Podgórskiego, ale w innej już roli niż dotychczas. Nie nosi on już munduru i postanawia spróbować swoich sił w agroturystyce. Wszedł w nowy związek i wspiera syna, który poszedł w ślady dziadka i ojca i też wstąpił do policji. Mimo upływu lat Daniel ciągle nie może pogodzić się ze stratą Emilii i odwiedza ją codziennie – na cmentarzu… Ma wrażenie, że ból po jej śmierci nigdy nie minie.

Żadanica Katarzyna Puzyńska

Jednak teraz musi skupić się na pierwszych gościach, którzy zapowiedzieli się w jego agroturystyce. Kiedy przyjeżdżają mają do niego specyficzną prośbę – brakuje im jednej osoby do wywoływania duchów i proszą Daniela, żeby się przyłączył…

Do wsi wprowadza się nowy mieszkaniec, który raz ze swoją rodziną wprowadzi niemałe zamieszanie, jakiego nikt się nie spodziewa…

Co tu się wydarzyło…

W Żadanicy autorka zafundowała czytelnikom kumulację wielu emocji! Poza ulubionymi bohaterami spotykamy też Marii Carmen i chyba nie muszę nic więcej dodawać, bo jeśli znacie tę serię, to wiecie co ma ona za uszami.

Puzyńska stworzyła naprawdę świetny kryminał, ale nie poprzestała tylko na tym! Ta książka momentami przypominała horror, ale autorka zadbała też o słowiańskie klimaty i wierzenia, czyli o to w czym jest naprawdę świetna. I wszystko to składa się w jedną, idealnie do siebie pasującą całość, której zakończenie spowoduje, że nie będziecie wiedzieli co powiedzieć ani jak dalej żyć!

A do autorki apeluję o kolejny tom! Jak najszybciej! Najlepiej już dziś!

Żadanica czeka na Was tutaj>>

Ocena Rudej
 • 8/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 8/10
 • 9/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 9/10
 • 6/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 6/10
 • 9/10
  Czy bohaterowie wzbudzili sympatię? - 9/10
8/10

Fragment recenzji

Katarzyna Puzyńska stworzyła naprawdę świetny kryminał, ale nie poprzestała tylko na tym! Ta książka momentami przypominała horror, ale autorka zadbała też o słowiańskie klimaty i wierzenia, czyli o to w czym jest naprawdę świetna. I wszystko to składa się w jedną, idealnie do siebie pasującą całość, której zakończenie spowoduje, że nie będziecie wiedzieli co powiedzieć ani jak dalej żyć!