Zagadka Bourne’a to powieść, której autorem jest Eric van Lustbader. Kontynuuje on dzieło stworzone przez Roberta Ludluma, które zawładnęło sercami czytelników na całym świecie. Popularność przygód Jasona Bourne’a wzrosła, kiedy w kinach pojawiła się ich adaptacja. Wtedy też całość opowieści zamknięta była w trzech tomach, jednakże film rozbudził w odbiorcach chęć poznania dalszych losów bohaterów. Tym sposobem czytelnicy mają okazję zapoznać się już z trzynastą częścią owej serii.

O czym opowiada Zagadka Bourne’a?

Borys Karpow, szef kontrwywiadu, zostaje zamordowany na własnym przyjęciu weselnym. A ponieważ na imprezie bawi się cała śmietanka Rosji, jest to jedno z najlepiej strzeżonych miejsc na świecie. Tym trudniej jest uwierzyć w fakt, iż Karpow został zabity. Najdziwniejszym faktem jest to, że zginął on tuż przed rozmową z Jasonem Bournem, z którym chciał się pilnie spotkać już od kilku dni. W dodatku nie była to zwyczajna zbrodnia. Bowiem ciało Borysa zostało ułożone w pozycji ukrzyżowanego Chrystusa, a w rozciętym gardle tkwiła złota gwiazda Dawida.

Dwa tygodnie wcześniej ktoś zamordował kuriera, który miał wiadomość dla Bourne’a. Czy to wszystko przypadek? Kim są mężczyźni zastrzeleni tej samej nocy na obrzeżach Moskwy? Oraz komu może zależeć na zabiciu szefa kontrwywiadu w chwili, kiedy Rosja jest pogrążona w głębokim kryzysie? Burne ma jedynie 48 godzin na odnalezienie sprawcy morderstwa. A szantażowany przez służby bezpieczeństwa, dla własnego dobra lepiej, żeby ten czas okazał się wystarczający.

Książkę Zagadka Bourne’a znajdziecie tutaj.

Polecamy ją w szczególności wszystkim miłośnikom szpiegowskich serii, które trzymają w napięciu aż do ostatniej strony. Czytelnik znajdzie tu również nawiązania do aktualnych wydarzeń związanych z Ukrainą i Syrią, które stoją w obliczu wojny.