Nie oszukujmy się. Nie da się być na bieżąco ze wszystkimi książkami Remigiusza Mroza. Przynajmniej ja nie potrafię. Serię z Chyłką namiętnie kolekcjonuję, ale wiem, że jej czas nadejdzie kiedy przejdę na emeryturę! Nie mogę jednak przejść obojętnie obok serii o Sewerynie Zaorskim i Kai  Burzyńskiej. Jestem świeżo po lekturze trzeciego tomu – Szepty spoza nicości – i dziś chcę opowiedzieć Wam o moich wrażeniach na temat serii o Sewerynie i Burzy.

Zaorski i Burza – główni bohaterowie świetnej serii Remigiusza Mroza

Listy zza grobu

Książkę znajdziesz na www.taniaksiazka.pl >>

Jest to pierwsza część serii o Sewerynie i Burzy – taką ksywkę ma bowiem policjantka. Seweryn Zaorski jest patomorfologiem i od zawsze łączy go przyjaźń z policjantką Kają Burzyńską. Dlatego to właśnie on pomaga jej dotrzeć do prawdy – do prawdy o jej ojcu, jego śmierci i listach. Bo pomimo tego, że ojciec Kai nie żyje już od 20 lat, to kobieta rok rocznie dostaje od niego list. Jak to możliwe? Tego właśnie próbują się dowiedzieć Kaja i Seweryn. On – ojciec dwójki dzieci, ona – żona burmistrza i matka nastolatka. Do czego doprowadzi ich wspólne śledztwo? Co się mędzy nimi wydarzy? Ta książka to dopiero początek!

Głosy zza światów

Książkę znajdziesz na www.taniaksiazka.pl >>

Seweryn Zaorski dostaje kolejną sprawę i mimo że jest profesjonalistą w każdym calu, to ta sprawa wytrąca go z równowagi… Ciała martwych dzieci nawet jego doprowadzają to skrajnych emocji, których nie da się utrzymać na wodzy. Coś lub ktoś musi kryć się za tajemniczymi zgonami dzieci, mimo że na ciałach ofiar nie zdradzają, co mogło się stać. Seweryn wie, że musi odkryć prawdę. W sprawie oczywiście pomaga mu Kaja Burzyńska. Kobieta jednak zmaga się z własnymi demonami.  Czy głosy zza światów pozwolą się rozpoznać i ułatwią odkrycie prawdy? Czy duet Seweryn i Burza poradzi sobie i tym razem i wyjdzie z tego bez szwanku?

Szepty spoza nicości

https://www.taniaksiazka.pl/szepty-spoza-nicosci-remigiusz-mroz-p-1487833.html

Na początku tego roku premierę miała najnowsza, trzecia już część serii o Sewerynie Zaorskim. Pa traumatycznych i dramatycznych wydarzeniach Seweryn wraca do Żeromic. Nie chce mieć jednak z tym miejscem nic wspólnego – jego wizyta ma być krótka i na pewno już ostatnia. Formalności jednak się przedłużają, a Seweryn wpada na Burzę. Kobieta prosi go o pomoc. Jak zawsze, nie potrafi jej odmówić Komu jak komu, ale Kai nie odmawia nigdy, zrobiłby dla niej wszystko, naprawdę wszystko.

W pobliskim lesie odnalezione zostają zwłoki. Od razu wiadomo, że wydarzyło się coś strasznego, bo zwłoki są poćwiartowane! Kaja i Seweryn krok po kroku przedzierają się po zawiłościach sprawy, ale z każdej strony napływają coraz to nowe i zaskakujące fakty. Policjantka i patomorfolog co chwila wpadają na nowe tropy, ale okazuje się, że kiedy wydaje im się, że już coś wiedzą, to otwiera się przed nimi kolejna niewiadoma.

Mega ciekawy był dla mnie wątek neonazistów. Przyjechali oni do Żeromic, aby odkryć pewną pilnie strzeżoną tajemnicę. Czy przed laty ktoś naprawdę ukrył skarb, który czeka teraz na odkrycie? Kaja i Seweryn również zadają sobie to pytanie. Kto pierwszy znajdzie na nie odpowiedź? I jaki związek z tą sprawą i samą Kają mają poćwiartowane zwłoki? Stare sprawy nie dają o sobie zapomnieć, a strach jest coraz większy!

Seweryn Zaorski – świetna seria Remigiusza Mroza

Całą serię kupisz na www.taniaksiazka.pl >>

Seria o Sewerynie Zaorskim zrobiła na mnie naprawdę dobre wrażenie. Lubię takie serie, które mają w sobie element obyczajowy i każda kolejna książka ukazuje nam losy ulubionych bohaterów. I właśnie z tym mamy do czynienia w tej serii. Równie pasjonujące co kolejne sprawy kryminalne są tutaj losy głównych bohaterów oraz ich rodzin. Autor nie raz mnie tu zaskoczył – w tej serii dotyka wielu trudnych i kontrowersyjnych spraw i brawa mu za to.

Mam nadzieję, że powstanie kolejny tom tej serii, bo bardzo bym chciała wiedzieć co dalej… Co dalej z Burzą i Sewerynem!
Całą serię kupicie tutaj>>

Ocena Rudej
 • 10/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 10/10
 • 7/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 7/10
 • 7/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 7/10
 • 8/10
  Czy bohaterowie wzbudzili sympatię? - 8/10
8/10