Jeśli planujesz spędzić wakacyjne miesiące z książką w ręku, zapowiedzi fantasy na czerwiec 2024 spieszą z pomocą! Bieżący miesiąc obfituje bowiem w mnóstwo magicznych propozycji. Przekonaj się samx.

Zapowiedzi fantasy CZERWIEC 2024

Książkę Mag bez reputacji. Kroniki Mroku. Tom 4.5 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Mag bez reputacji. Kroniki Mroku. Tom 4.5

Kiedy uczeń jest gotowy, pojawia się nauczyciel.

Pewnego słonecznego dnia młody chłopiec odkrył w sobie moc, która zniszczyła jego dotychczasowe życie i zabiła ludzi. Zmuszony do ucieczki, przerażony i zagubiony, wyrusza w poszukiwaniu zrozumienia i ratunku. Jeśli nie opanuje swojej mocy, ona go zniszczy.

Jego droga do wiedzy będzie bolesna i niebezpieczna, pełna kolejnych ofiar. Te ofiary obciążą jego sumienie i wypełnią jego oczy goryczą. Tak narodzi się Wesson, który uczyni Rezkina wielkim.

PREMIERA: 3 czerwca

Pięć pękniętych ostrzy. Five Broken Blades. The Broken Blades. Tom 1 szukaj na TaniaKsiazka.pl

Pięć pękniętych ostrzy. Five Broken Blades. The Broken Blades. Tom 1

Król Yusanu, nieśmiertelny Joon, musi umrzeć. Królestwo cierpi pod jego rządami: możni się bogacą, a biedni głodują i są niewoleni. Piątka nieznajomych odpowiada na wezwanie do buntu: najemnik szukający odkupienia, zabójczyni walcząca o wolność i wygnany książę.

Każdy z nich jest śmiertelnie niebezpieczny, sprawnie posługuje się kłamstwem i skrywa tajemnice. Aby dokonać zemsty, muszą sobie zaufać.

Ale po koronę sięgnie tylko jedno z nich. Niech zwycięży najlepszy (kłamca) z nich!

PREMIERA: 5 czerwca

 Srebrne Gardło. Vardari. Tom 2 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Srebrne Gardło. Vardari. Tom 2

Srebrne Gardło to drugi tom cyklu Vardari, osadzony w uniwersum Kruczych pierścieni.

Juva została naznaczona przez diabła, którego krew daje vardarim wieczne życie.

W międzyczasie wilkowate bestie zagrażają fundamentom Náklavu. Mistyczne wizje ukazują prawdziwe zło, elita rządząca musi wyjść z cienia, wieczny człowiek znajduje powód do życia, a fanatyczny kapłan otwiera drogę do Drukny.

Juva, pełna żalu i wściekłości, walczy o to, co kocha, odkrywając, że blizna po Grífu sięga głębiej, niż myślała.

PREMIERA: 5 czerwca 2024

Po Sądny dzień zajrzyj na TaniaKsiazka.pl

Sądny dzień

Blanka prowadziła normalne życie: dysfunkcyjna rodzina, studia i próba wzięcia życia w swoje ręce. Jednak zaginięcie młodszego brata zmienia wszystko.

Zdesperowana, zawiera ryzykowny pakt i wkracza do nieznanego, nieistniejącego świata. Współpracując z kimś, od kogo powinna trzymać się z daleka, staje twarzą w twarz z żywymi legendami, anielskimi bestiami i potwornymi dobrymi duszami.

Choć pragnie zapomnieć o tym, co widziała, nie ma już odwrotu.

PREMIERA: 6 czerwca 2024

Emily Wilde. Encyklopedia wróżek i elfów znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Emily Wilde. Encyklopedia wróżek i elfów

Profesor Emily Wilde, ekspertka od wróżek i elfów, pisze pierwszą encyklopedię o faerie. Choć jest wybitną uczoną, ma trudności w relacjach z ludźmi i unika towarzystwa. Woli spędzać czas z książkami, swoim psem Cieniem i Ludkiem.

Gdy przybywa do wioski Hranfsvik, nie chce zaprzyjaźniać się z mieszkańcami ani spędzać czasu z rywalem akademickim, Wendellem Bamblebym. Choć Wendell oczarowuje miejscowych, Emily go irytuje i komplikuje jej pracę.

W trakcie badań nad Ukrytymi, nieuchwytnymi wróżkami z lasów za wioską, Emily odkrywa tajemnicę Wendella. Aby ją rozwiązać, musi także zrozumieć własne serce.

PREMIERA: 6 czerwca 2024

Witch King. Wiedźmi król czeka na Ciebie na TaniaKsiazka.pl

Witch king. Wiedźmi król

Kai, demon zdolny do przenoszenia się między ciałami, budzi się w zamku na odludnej wyspie, otoczony bezkresnym morzem. Odkrywa, że jest uwięziony, a jego magia została unieruchomiona. Takie działania nie pozostaną bez odpowiedzi!

Kto go uwięził i dlaczego? Jak długo był uwięziony i jak zmienił się świat w tym czasie? Dlaczego Koalicja Wschodzącego Świata stała się tak potężna?

Kai musi zebrać sojuszników i odzyskać swoją magię, aby znaleźć odpowiedzi na te pytania. Odpowiedzi te jednak nie będą mu się podobać…

PREMIERA: 6 czerwca 2024

Drwiąc z przeznaczenia. Kroniki fae. Tom 2 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Drwiąc z przeznaczenia. Kroniki fae. Tom 2

W drugim tomie erotycznej serii dark fantasy, Synthia i Adam odkryją swoje prawdziwe istoty. Tymczasem fae nadal giną, a czas na znalezienie sprawców morderstw się kurczy. Synthia została zdradzona przez zaufanych, a ktoś, komu nie powinna ufać, coraz bardziej ją przyciąga.

Każde słowo i dotyk zbliżają ją do niego. Choć zawsze wierzyła, że kontroluje swoje przeznaczenie, teraz stoi przed trudnymi wyborami narzuconymi przez potężnych ludzi. Jej decyzje mogą zaważyć na losach obu światów, a wszystko rozstrzyga się przed jej oczami.

PREMIERA: 11 czerwca 2024

Przebudzenie Imperium. Ziemia Kryształów. Tom 1 jest do kupienia na TaniaKsiazka.pl

Przebudzenie Imperium. Ziemia Kryształów. Tom 1

Po tysiącleciach spokoju, esencja Bezimiennego zanika, kryształy gasną, a magia znika. Varrikowie proponują wynalazki, by uratować świat, ale nowe konflikty i demony wojny już się budzą.

Bashar, czempion Rohardii, chce odbudować swoje imperium, a przeklęci mieszkańcy rubieży pragną zemsty na ludziach i elfach. Obie militarne siły zagrażają kryształom i pokojowi krain. Namiestnik Kordilis zabiera syna Drake’a na radę regionu, gdzie młodzieniec ma przejąć obowiązki zarządcy. Naradę przerywa atak orków, a losy kontynentu spoczywają w rękach Drake’a i Sylii, strażniczki kryształów.

Książka jest dla miłośników fantasy, epickich historii pełnych magii, przygód i walki dobra ze złem. Czytelnicy odnajdą się w bogatym świecie Vywerndallu Kamila Hajduka.

PREMIERA: 18 czerwca 2024

Serię Zniewolony Książę znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Zniewolony książę

Wciągnij się w świat intryg, pozorów i namiętności!

Po śmierci króla Akielos, książę Damen zostaje zdradzony przez przyrodniego brata, który pozbawia go tożsamości i wysyła jako niewolnika do haremu księcia wrogiego kraju. Damen musi przetrwać na dworze pełnym walki o władzę.

Dawny potężny wojownik, teraz poniżony niewolnik, sprzymierza się ze swoim nowym panem, księciem Laurentem, który jest zarówno urodziwy, jak i wyrachowany oraz niebezpieczny. Tożsamość Damena musi pozostać tajemnicą, ponieważ jego jedyny sojusznik ma najwięcej powodów, by go nienawidzić.

PREMIERA: 18 czerwca 2024

Książkę Córki bogini Mokosz. Leszygród. Tom 1 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Córki bogini Mokosz. Leszygród. Tom 1

W burzową noc rodzi się niewidoma dziewczynka, której matka umiera przy porodzie. Wychowuje ją rodzeństwo pod opieką pijanego ojca. Gdy ojciec sprzedaje najstarszą córkę, Wszeborę, na służbę bogini Mokosz, rodzeństwo się rozdziela. Jednak los ponownie łączy ich siły, by ocalić Wszeborę, mimo że ściga ich Śmiercicha.

Leszygród pełen jest tajemniczych postaci: topielice, kapłanki Mokosz, chciwy żerca, wojowniczki z Szepczącego Lasu i rudowłosa skazana za czary. Wśród nich trudno odróżnić przyjaciół od wrogów.

PREMIERA: 18 czerwca 2024

Książki Złoty syn. Czerwony świt. Tom 2 szukaj na TaniaKsiążka.pl

Złoty syn. Czerwony świt. Tom 2

Darrow szuka sprawiedliwości. Aby wyzwolić swój zniewolony lud, przeniknął do klasy brutalnych władców. Planuje ich zniszczyć. Chociaż jedyną drogą do wyzwolenia jest rewolucja, musi walczyć nie o zemstę, lecz o nadzieję i odrodzenie.

Musi znaleźć coś więcej, dla czego warto żyć.

PREMIERA: 19 czerwca 2024

Książkę Ukryta Królowa. Cykl Zmroku. Tom 2. Księga 1 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Ukryta Królowa. Cykl Zmroku. Tom 2. Księga 1

Święte Miasto zostało zniszczone przez demony, a kości poległych wojowników złożono w Sharik Hora.

Bohaterowie, którzy niegdyś ocalili świat, zniknęli. W obliczu pożogi, zniszczenia i śmierci nadchodzi czas nowego pokolenia – dzieci dawnych bohaterów muszą zmierzyć się z demonami i własnym przeznaczeniem. Co okaże się gorsze, pozostaje niepewne.

PREMIERA: 19 czerwca 2024

Zjawy i mary znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Zjawy i mary. Historie z Etherton. Tom 1

Niezwykła powieść łącząca realizm magiczny, tajemnice i wiktoriański klimat. Autorki tworzą subtelny, symboliczny obraz małego miasteczka pełnego sekretów.

Las Etherton wydaje się mieć własny rozum i nie lubi ludzi. W 1969 roku, nadmorskie miasteczko na skraju Lasu jest miejscem spotkania różnych kultur. Rodzinna posiadłość Airesów, zamieszkana przez żywych i umarłych, oraz nadmorska siedziba Hendersonów mają się zjednoczyć przez aranżowane małżeństwo. Wilhelmina i Thomas, niechętni sojuszowi, muszą połączyć siły, by sprzeciwić się rodzicom z pomocą dwóch przyjaciółek.

W 2010 roku Ivy ma koszmary od czasu zaginięcia rodziców w Lesie. Nad Etherton nadciąga złowieszcze zagrożenie, którego źródło tkwi w Lesie. Czy Bay Henderson, wnuk burmistrza, pomoże Ivy odkryć tajemnice i ocalić miasteczko?

PREMIERA: 19 czerwca 2024

Zapowiedzi fantasy CZERWIEC 2024: Magia domowa szukaj na TaniaKsiazka.pl

Magia domowa T.1

Niezwykła powieść łącząca realizm magiczny, tajemnice i wiktoriański klimat. Autorki tworzą subtelny, symboliczny obraz małego miasteczka pełnego sekretów.

Las Etherton wydaje się mieć własny rozum i nie lubi ludzi. W 1969 roku, nadmorskie miasteczko na skraju Lasu jest miejscem spotkania różnych kultur. Rodzinna posiadłość Airesów, zamieszkana przez żywych i umarłych, oraz nadmorska siedziba Hendersonów mają się zjednoczyć przez aranżowane małżeństwo. Wilhelmina i Thomas, niechętni sojuszowi, muszą połączyć siły, by sprzeciwić się rodzicom z pomocą dwóch przyjaciółek.

W 2010 roku Ivy ma koszmary od czasu zaginięcia rodziców w Lesie. Nad Etherton nadciąga złowieszcze zagrożenie, którego źródło tkwi w Lesie. Czy Bay Henderson, wnuk burmistrza, pomoże Ivy odkryć tajemnice i ocalić miasteczko?

PREMIERA: 19 czerwca 2024

Powieści Miara życia szukaj na TaniaKsiazka.pl

Miara życia

Pewnego poranka, przed drzwiami znajduje się małe pudełko z odpowiedzią na pytanie, ile lat będziesz żyć. Czy je otworzysz?

Ludzie stoją przed tym dylematem, a wielu traci zdrowy rozsądek. Skąd pochodzą pudełka? Czy zawartość jest prawdziwa? Każdy musi zdecydować, czy chce poznać swój czas i co z tą wiedzą zrobić.

Miara życia ukazuje nową rzeczywistość, gdzie mimo trudnych wyborów, wciąż jest miejsce na zrozumienie, dobro i ciepło. To opowieść o losach ludzi, które splatają się, przynosząc cierpienie i radość.

Poruszająca historia o rodzinie, przyjaźni oraz sile nadziei i przeznaczenia, zachęcająca do życia pełnią życia.

PREMIERA: 20 czerwca 2024

Kingsbane. Zguba królestwa znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Kingsbane. Zguba królestwa

Dwie królowe, tysiąc lat różnicy, jedno proroctwo. Miłość, zdrada, kłamstwa i zemsta aniołów.

Rielle Dardenne, nowa Słoneczna Królowa, musi zdobyć siedem artefaktów, aby uratować Celdarię, gdy upada brama powstrzymująca anioły. Tajemniczy anioł Corien obiecuje jej wolność i władzę, co stawia Rielle przed trudnym wyborem: zdradzić ukochanego Audrica i królestwo?

Tysiąc lat później Eliana odkrywa, że jest kolejną Słoneczną Królową, zbawczynią ludzkości. Zyskuje ogromną, ale nieprzewidywalną moc. Musi zdecydować: przyjąć koronę i stawić czoła nieznanej potędze lub odrzucić swoje dziedzictwo.

Porywający romans fantasy pełen napięcia i emocji.

PREMIERA: 20 czerwca 2024

Zapowiedzi fantasy CZERWIEC 2024: Cieniobójcy znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Żniwa. Cieniobójcy. Tom 2

Kontynuacja pełnej akcji powieści z Wattpada, nagrodzonej drugim miejscem w konkursie Splątane Nici w kategorii fantasy.

Świat zmierza ku upadkowi, gdy Tennaer prowadzi armię na krwawą wojnę. Cienie pod wodzą upiorów sieją zniszczenie, a przełamane bariery ochronne sprawiają, że nigdzie nie jest bezpiecznie. Rhyan i jego towarzysze szukają pomocy na południu, nie wiedząc, że wpadają w pułapkę wrogów.

Losy Rhyana i piromantki Ren splatają się, stawiając ich po przeciwnych stronach konfliktu. Cienie rosną w siłę i zdają się być bardziej świadome niż kiedykolwiek. Świat pogrąża się w chaosie, a pytanie brzmi: kto kontroluje sytuację, a kto jest marionetką? Rhyan i Ren muszą odkryć prawdę i podjąć decyzje.

To czas na decyzje, a kto sieje wiatr, będzie zbierać burzę.

PREMIERA: 20 czerwca 2024

Zapowiedzi fantasy CZERWIEC 2024: Srebrzystooki znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Srebrzystooki

Ile tragedii może znieść jeden człowiek?

Ada jest niezwykle silną osobą. Nie załamała się, mimo że straciła męża, a w dniu jego pogrzebu dowiedziała się o śmierci ukochanej babci. Dzięki wsparciu oddanej przyjaciółki, Ada znalazła siłę, by dalej żyć.

Jej celem stało się odkrycie okoliczności śmierci babci. Nie spodziewa się jednak, że prawda może zmienić jej pogląd na świat. Wkrótce odkryje, że anioły są zawsze blisko i odczuje ich moc na własnej skórze. Zrozumie także, że dobro nie istnieje bez zła, a walka między nimi trwa nieustannie.

Sekty, krwawe rytuały, niebieskie kwiaty, zaklęcia i srebrzyste oczy śledzące każdy jej krok: życie Ady wkrótce zmieni się o sto osiemdziesiąt stopni.

PREMIERA: 21 czerwca 2024

Którą z zapowiedzi fantasy na maj 2024 wybierasz?

Zapowiedzi fantasy CZERWIEC 2024 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl