Zapowiedzi sci-fi CZERWIEC 2024

Jeśli szukasz kosmicznych zapowiedzi, książkowe nowości sci-fi na czerwiec 2024 są już gotowe do startu! Sprawdź, co tym razem przygotowali dla nas polscy wydawcy.

Zapowiedzi sci-fi CZERWIEC 2024

Książkę Utopia Avenue znajdziesz na TaniaKsiazka.plUtopia Avenue

Utopia Avenue to niezwykły brytyjski zespół muzyczny z lat 60., którego prawdopodobnie nie znacie. Powstał w Londynie w 1967 roku, a jego członkowie to folkowa pieśniarka Elf Holloway, basista Dean Moss, gitarzysta Jasper de Zoet i perkusista Griff.

Zespół szybko zdobył sławę, od małych klubów w Soho po występy w Top of the Pops, Amsterdamie, Rzymie, Nowym Jorku, aż do San Francisco w 1968 roku.

Powieść Davida Mitchella przedstawia nieocenzurowaną historię Utopia Avenue i burzliwych czasów, w których przyszło im działać. Opowiada o cenie sławy, burzliwych relacjach, muzyce, ale także o głosach słyszanych tylko we własnej głowie, szaleństwie, czy idealizmie.

Utopia Avenue zadaje nam pytanie: czy możemy zmieniać świat, czy to raczej świat zmienia nas?

PREMIERA: 3 czerwca 2024

Drugi tom serii Silos, Zmiana, znajdsziesz na TaniaKsiazka.pl

Silos T.2 Zmiana

W niedalekiej przyszłości tylko nieliczni znają przyszłość ludzkości. Starając się ją chronić, wyznaczają nieodwracalną ścieżkę prowadzącą pod ziemię.

Dlaczego w ogóle powstały silosy? Czy ludzkość, mając boską moc, stworzy lepszy świat? Czy może ta skazana jest na samozagładę? Historia silosu tylko czeka na jej zapisanie…

Seria Silos stała się inspiracją scenariusza serialu o tym samym tytule, z Rebeccą Ferguson i Timem Robbinsem w rolach głównych.

PREMIERA: 4 czerwca 2024

Zapowiedzi sci-fi CZERWIEC 2024: Dzień tryfidów znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Dzień tryfidów

Bill Masen myśli, że ma pecha, gdy cały świat podziwia deszcz meteorów, a on leży w londyńskim szpitalu z zabandażowanymi oczami. Kiedy jednak zdejmuje opatrunki i odkrywa, że tylko on i kilka innych osób wciąż widzą, zdaje sobie sprawę, że jednak miał cholerne szczęście.

Ślepcy skaczą z okien lub upijają się na śmierć. Jednak ci, którzy nie stracili nadziei, łapią widzących. Podczas gdy szerzy się zaraza, Masen ucieka na wieś w nadziei na wybawienie. Jednal tam czekają na niego jedynie kolejne zagrożenia…

PREMIERA: 4 czerwca 2024

Piękni, lśniący ludzie

Piękni lśniący ludzie

W niedalekiej przyszłości, świat pełen jest autonomicznych samochodów, dronów i robotów pracujących w restauracjach. Dwa supermocarstwa prowadzą cyfrową zimną wojnę, ale konflikty toczą się za oceanem. Ludzie żyją normalnie, chodzą do pracy i jedzą kolację.

Dla siedemnastoletniego Johna, technologicznego geniusza z rozbitej rodziny, wszystko zmienia się, gdy wchodzi do małego bistro w Tokio, prowadzonego przez byłego zapaśnika sumo. Spotyka tam dziwnego psa z kulistą głową i jego właścicielkę, tajemniczą kelnerkę Neotnię.

Neotnia skrywa sekret, który odmieni życie Johna, przenosząc go z ulic Tokio do przeszłości Hiroszimy i gór Nagano. Sekret ten obnaży prawdę o świecie, który jest bardziej niezwykły, niż by się mu wydawało i odmieni jego życie na zawsze.

PREMIERA: 5 czerwca 2024

Dzienniki gwiazdowe kupisz na TaniaKsiazka.pl

Dzienniki gwiazdowe

Czego możemy nauczyć się od kosmitów? W zbiorze opowiadań tworzonym przez ponad trzy dekady, Stanisław Lem pokazuje, że całkiem sporo.

Bohater Dzienników gwiazdowych, Ijon Tichy, podobnie jak Guliwer, spotyka różnorodne istoty pozaziemskie. W swoich licznych międzyplanetarnych podróżach poznaje różne obce cywilizacje, stworzone zarówno przez istoty myślące, jak i zaawansowane roboty.

Zaskakująco, kosmici zamieszkujący odległe planety (czasem również w innym czasie) mają z nami więcej wspólnego, niż moglibyśmy przypuszczać.

PREMIERA: 13 czerwca 2024

Zapowiedzi sci-fi CZERWIEC 2024: Phenomen. Książki szukaj na TaniaKsiazka.pl

Phenomen

Debiutancka powieść Macieja Rapy, Phenomen, przedstawia Ziemię po globalnej katastrofie, która zniszczyła prawa fizyki i biologii. W tym świecie tworzywa sztuczne i metal ożywają, atakując ludzi.

Dla ocalałych nowa rzeczywistość jest albo piekłem na Ziemi, albo brutalną, uzależniającą rozrywką. Jedni stają się ofiarami, drudzy drapieżnikami. Czy w takich warunkach można zachować lub w ogóle odzyskać człowieczeństwo? 

PREMIERA: 15 czerwca 2024

Perła południa. Świat Przeistoczonych. Tom 2 szukaj na TaniaKsiazka.pl

Perła południa. Świat Przeistoczonych. Tom 2

Wejdź do wyjątkowego świata LitRPG, łączącego literaturę i gry spod pióta Machanienko, autora serii Droga Szamana.

Świat Przeistoczonych zmienił Ziemię na zawsze, dzieląc ludzkość na graczy walczących o przetrwanie i potwory żądne krwi. Dawne konflikty przestały istnieć, a przetrwanie zależy od współpracy i wykorzystania zasobów oferowanych przez grę.

Mark Dervine, najbardziej zaawansowany gracz od samego początku, szybko odkrywa, że jego wysoki poziom stanowi problem. Twórcy gry bowiem nie tolerują tych, którzy są zbyt zaawansowani.

Ponadto Mark jest bezwzględny, pragnie wyeliminować ludzi i zużywać zasoby planety na własny użytek. Jednak ludzie nie chcą poddać się obcej inteligencji. Zaczynają więc walkę i bunt wobec zasad gry.

PREMIERA: 19 czerwca 2024

Imperium chmur szukaj na TaniaKsiazka.pl

Imperium chmur

Pod koniec XIX wieku Stanisław Wokulski, emisariusz nieistniejącego kraju, przybywa do cesarza Mutsuhito, aby zawrzeć sojusz oparty na technologii metalu lżejszego od powietrza, odkrytej przez doktora Geista. W górskich stoczniach Hokkaido, zbudowanych przez Juliana Ochockiego, powstaje flota Cesarskiej Marynarki Nieba. Kiyoko, córka zbuntowanego samuraja, zapisuje słowa i czyny Ochockiego.

Przez jej perspektywę przeżywamy przemiany przemysłowe, wojny i niemożliwą transformację Japonii, obserwując zanik języków, obyczajów i cywilizacji. Imperium chmur, nagrodzone Nagrodą Literacką im. Andrzeja Żuławskiego 2019, pełne jest postaci, obrazów i historycznych odniesień. Powieść porusza relację języka do rzeczywistości, iluzję ja człowieka Zachodu, wędrówkę znaczeń między kulturami oraz sztukę czystego przeżywania.

Połączenie dwóch przeżyć tworzy nowy sens, jak bezgłośny wdech dziecka, które po raz pierwszy widzi tęczę, słonia, samolot.

PREMIERA: 20 czerwca 2024

Wszystkie zapowiedzi sci-fi na czerwiec 2024 znajdziesz tutaj.

Zapowiedzi sci-fi CZERWIEC 2024 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl