Zazdrość Jo Nesbo już we wrześniu! Zazdrość Jo Nesbo

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych norweskich pisarzy nie próżnuje. Rok temu wręczył nam powieść Królestwo, a już 15 września w księgarniach pojawi się jego kolejna książka. W zbiorze opowiadań Zazdrość Jo Nesbo dotyka tematu silnych emocji, które potrafią być katastrofalne w skutkach. Czeka nas zatem pasjonująca, choć na pewno gorzka, opowieść o zazdrości, pożądaniu i zdradzie. 

Zazdrość Jo Nesbo Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Zazdrość Jo Nesbo

Zazdrość Jo Nesbo to zbiór trzech niezależnych opowiadań, w których pisarz wrzuca swoich bohaterów w wir gwałtownych uczuć. Można się było spodziewać, że kolejna publikacja mistrza skandynawskiego kryminału będzie złożona z krótszych tekstów, ponieważ pisarz już rok temu wspominał, że zamierza sięgnąć po tę formę literacką. W nasze ręce trafi zatem książka, dzięki której aż trzy razy doświadczymy zachwytu nad typowym dla Nesbo zaskakującym zakończeniem.

Pierwsze z opowiadań zabierze nas Grecji, gdzie rozpoczyna się śledztwo w sprawie tajemniczego zaginięcia niemieckiego tursty na wyspie Kalimnos. Śledczy z Aten, który ma zająć się tą sprawą, jest specjalistą od zabójstw, których motywem jest zazdrość. W tym przypadku, po analizie dowodów, intuicja mu podpowiada, że po raz kolejny ma do czynienia właśnie z tym uczuciem. Czy będzie miał rację?

W drugim opowiadaniu poznajemy kierowcę taksówki, który na tylnym siedzeniu auta znajduje kolczyk. Gdy przygląda mu się z bliska, po plecach przebiega mu zimny dreszcz. Bardzo podobną parę kolczyków kupił przecież w prezencie swojej ukochanej żonie. Niemożliwe jednak, by ten należał do niej. Jak niby miał sie tu znaleźc? Mężczyzna bije się z myślami i wcale nie pomaga fakt, że samochód, w którym właśnie dokonał tego odkrycia, należy do jego szefa.

Trzeci tekst w zbiorze to opowieść o zdradzie. Na pokładzie samolotu lecącego z Nowego Jorku do Londynu znajduje się kobieta, która planuje samobójstwo. Dlaczego pragnie zakończyc swoje życie? Odkryła bowiem, że jej mąż ma romans z jej najlepszą przyjaciółką. Istnieje jednak szansa, że rozmowa z człowiekiem, który siedzi obok niej podczas lotu wpłynie na zmianę jej decyzji. Czy tak się stanie?

Książkę Zazdorść Jo Nesbo przedpremierowo moższ zamówić pod tym linkiem. Inne powieści pisarza znajdziesz po przejściu na tę stronę.

Czytaj także: