Fanfik Fanfik - Netflix zekranizuje książkę Natalii Osińskiej

Fanfik Natalii Osińskiej to książka wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej 2016 i wyróżniona w IX Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej. Teraz ta wyjątkowa opowieść zyska nowe oblicze, bowiem Netflix postanowił ją zekranizować. Dzięki temu za jakiś czas  na platformie streamingowej pojawi się serial, który będą mogli obejrzeć widzowie na całym świecie. 

Fanfik Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Fanfik Natalii Osińskiej jako serial Netflixa

Na Netflixie pojawi się kolejna polska produkcja. Serial na podstawie bestsellerowej powieści Fanfik Natalii Osińskiej będzie opowiadał losy szesnastolatki imieniem Tosia. Dziewczynka ta żyje w swoim własnym świecie, jest wycofana i izoluje się od rówieśników. Ma bowiem trudności z nawiązywaniem relacji. Problematyczne są również te z bliskimi, zwłaszcza z ojcem, który wychowuje ją samotnie po śmierci matki. Samotny czas dziewczyna spędza na fantazjowaniu, budując świat, w którym czuje się bezpiecznie i nareszcie dobrze we własnej skórze, co w rzeczywistości jest niemożliwe. Dlaczego? Odpowiedź przychodzi w chwili, w której Tosia odkrywa, że już wie, dlaczego nigdy nie chciała nosić sukienek, w które ubierała ją ciocia. Tosia bowiem odkrywa, że tak naprawdę jest chłopcem.

Biorąc pod uwagę tematykę tej historii, producent Maciej Sojka zapowiedział, że ambicją twórców jest stworzenie filmu przy udziale środowiska LGBTQIA+. W związku z tym chcą, by rolę Tosi zagrała osoba transpłciowa lub niebinarna. Właśnie rozpoczyna się casting i twórcy liczą na duże zainteresowanie tym przedsięwzięciem.

Twórcy

Kto zamie się reżyserią serialu Fanfik, produkowanego dla Netflixa? Będzie to Marta Karwowska, która na swoim koncie ma takie tytuły, jak: Tarapaty, Tarapaty 2, BrzydUla 2 czy Zawsze warto. Artystka wspólnie z Grzegorzem Jaroszukiem (Jak gdyby nic, Kebab i horoskop, Bliscy) zajęła się również adaptacją książki Osińskiej na potrzeby scenariusza. Produkcją zajmuje się Orphan Studio.

Książkę Fanfik Natalii Osińskiej znajdziesz w tym miejscu.

Czytaj także: