Dla ciebie mogę umrzeć

Zbiór opowiadań Francisa Scotta Fitzgeralda to doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników tego amerykańskiego pisarza. Choć od jego śmierci mija 38 lat, jego powieści wciąż są żywe i nieustannie zyskują nowych Czytelników. To właśnie jemu zawdzięczamy mistrzowską powieść pt. Wielki Gatsby, która stała się już kultową historią. W 2013 roku na ekrany kin wszedł film, który powstał w oparciu o tę książkę, a główną rolę zagrał Leonardo DiCaprio. Teraz Czytelnicy mają ogromny powód do zadowolenia. Światło dzienne ujrzał właśnie zbiór niepublikowanych nigdy dotąd opowiadań pt. Dla ciebie mogę umrzeć. Czego można się po nim spodziewać? Tego dowiecie się, czytając dalej!

Zbiór opowiadań Francisa Scotta Fitzgeralda – kilka słów o projekcie

Czytelnicy w środku znajdą wstęp napisany przez A.M. Daniel, badaczki, która od lat zajmuje się twórczością Fitzgeralda. Ponadto stworzyła ona również oddzielne wstępy do każdego z opowiadań. Całość została wzbogacona o zdjęcia pisarza i rękopisy. To z pewnością nieocenione źródło wiedzy na temat jego życia, czasów, a także warsztatu.

Opowiadania, które zostały zebrane pod tytułem Dla ciebie mogę umrzeć pochodzą głównie z lat 30. Jedne mają formę scenopisu, inne zaś są doskonałym początkiem filmowych scenariuszy, przerobionych z czasem na opowiadania. Odbiorcy będą mieli szansę zetknąć się zarówno z perełkami spod pióra mistrza, jak i ze zwyczajnymi historiami, które nie do końca zostały przemyślane. Nie zabraknie tutaj także elementów charakterystycznych dla twórczości pisarza. To lapidarny styl, wytworny język i humor. Łącznie Czytelnicy będą mieli do czynienia z ponad 580 stronami nieznanych wcześniej utworów autora.

Każde z tych pojedynczych opowiadań jest dowodem na to, że Fitzgerald sięgał do coraz większej, twórczej wolności. Te teksty potwierdzają, że pisarz nieustannie eksperymentował i badał możliwości literatury. Nie bał się działać na przekór redaktorom i wydawcom. Nie wahał się także przed podjęciem kontrowersyjnych tematów, takich jak seks. Portretował kobiety i mężczyzn takimi, jakimi byli naprawdę, a nie według przesłodzonego stylu, narzucanego przez Hollywood.

Zbiór opowiadań Francisa Scotta Fitzgeralda pt. Dla ciebie mogę umrzeć znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy tę pozycję wszystkim miłośnikom literatury pięknej. To świetna okazja, by dowiedzieć się znacznie więcej o mistrzu tak kultowej powieści, jaką jest Wielki Gatsby.