Będzie serial o Harrym Potterze? serial o Harrym Potterze

Wydawać by się mogło, że potteromania, czyli fascynacja uniwersum stworzonym przez J.K. Rowling, powinna się zakończyć w 2008 roku, zaraz po opublikowaniu ostatniej część przygód małego czarodzieja z Hogwartu (Harry Potter i Insygnia Śmierci). Lub chociaż po filmie o tym samym tytule. Jest jednak aż 13 lat później, a zjawisko to nie gaśnie. Kolejne pokolenie pochłania książki, ogląda filmy i nosi ciuchy z wizerunkami i atrybutami ulubionych bohaterów dostępne w wielu sieciówkach. Bluzy, zeszyty, plecaki, puzzle, gry, kubki, poduszki, pościel – spiętrzona fala przedmiotów nawiązujących do świata magii zalewa rynek. Czasem strach otworzyć lodówkę. No ale… jest popyt – jest podaż! Nic więc dziwnego, że w jakiejś głowie umiejącej liczyć pieniądze powstał pomysł, by stworzyć serial o Harrym Potterze. Nie wie, że są filmy?! – można by zapytać. Oj, wie na pewno… Zwłaszcza, że te zarobiły krocie.

Serial o Harrym Potterze Książek szukaj na TaniaKsiazka.pl >>

Fot. Fragment filmu „Harry Potter i Kamień filozoficzny”

Serial o Harrym Potterze

Plotki o tym, że powstanie serial o Harrym Potterze krążyły już od jakiegoś czasu. Trudno było je brać jednak na poważnie, uwzględniając fakt, że kultowe filmy z przełomu wieków ani się nie zestarzały, ani nie dały o sobie zapomnieć. Co rusz emitowane są w stacjach telewizyjnych i mają huczne otwarcia na platformach streamingowych. Wiemy jednak, że sprawa jest poważna, bo jak donosi portal Variety, za produkcję odpowiedzialne będzie HBO Max, a serial jest już na wstępnym etapie prac.

I to tyle, co wiadomo, ponieważ nieznani są twórcy. Nie wiemy zatem, czy za reżyserię odpowiadać będzie jeden z czterech reżyserów odpowiedzialnych za filmowe adaptacje książek o najsłynniejszym czarodzieju, jakiego kiedykolwiek na świat wydała popkultura. Czy ktoś brał pod uwagę kandydatury Davida Yates’a, Alfonso Cuaróna, Chrisa Columbuas lub Mike’a Newella? No i kogo zobaczymy na ekranie? Powiem szczerze, że trudno mi sobie wyobrazić bohaterów, którzy będą nosić inne twarze. Harry Potter zawsze będzie wyglądał jak Daniel Radcliffe, Hermiona Granger jak Emma Watson, Ron Weasley jak Rupert Grint, Draco Malfoy jak Tom Felton, prof. McGonagall jak Maggie Smith, a Lord Voldemort jak Ralph Fiennes. Nieprawdaż? Czy nowi aktorzy będą w stanie przebić popularność ludzi, których dorastanie obserwował cały świat i którzy wzbudzili tak ogromną sympatię?

Nie ma również żadnej informacji na temat tego, na czym skupiać się będzie fabuła serialowej odsłony powieści Rowling. To, co wiadomo, to że przed nami kolejny etap przygody z Harrym Potterem u boku.

****

Czekając na serial o Harrym Potterze, nic nie stoi a przeszkodzie, żeby po raz kolejny sięgnąć po książki i zanurzyć się w fantastyczny świat magii. Lub zrobić prezent jakiemuś dziecku – tym samym wprowadzając je na czytelniczą drogę, z której nie ma odwrotu. Przecież każdy, kto otworzył książkę Harry Potter i Kamień filozoficzny przepadł bez reszty, marząc o kolejnej części. Wszystkie tomy serii, również w nowym wydaniu z okazji 20-lecia istnienia na polskim rynku znajdziesz w tym miejscu.

Powiązane artykuły: