Ciekawostki o książkach

Ponownie zgasła nadzieja na ekranizację „Harry’ego Pottera i Przeklętego Dziecka”…

film Harry Potter i Przeklęte DzieckoW tym tygodniu polskie i zagraniczne portale zalała fala sensacyjnych informacji. Podobno Studio Warner Bros miało zamiar do 2020 roku stworzyć 3(!) nowe filmy bazujące na treści najnowszego scenariusza sztuki teatralnej Harry Potter i Przeklęte Dziecko. Jednak radość fanów potrwała raczej krótko, ponieważ już dzisiaj rano redakcja The Huffington Post otrzymała maila z informacją od Studia, że żadnej ekranizacji nie przewidują.

Film Harry Potter i przeklęte dziecko – ponowne nadzieje

Nie oszukujmy się, każdy fan Harry’ego Pottera liczył także na film. Owszem Rowling zarzekała się rękami i nogami, że film nie powstanie, jednak każdy wie, że pisarce zdarza się zmieniać zdanie. Nadzieję rozbudziły informacje o nabyciu przez Warner Bros praw do ekranizacji książki. Ostatnie doniesienia były jeszcze bardziej sensacyjne. NY Daily News podało informację jakoby została nawet ustalona premiera filmu, a właściwie filmów, bo miałyby powstać aż trzy! Ponadto podobno nawet były prowadzone rozmowy z Danielem Radcliffem o jego udziale w najnowszej ekranizacji. Ta informacja była tym bardziej ekscytująca, że sam odtwórca wiecie kogo, zaprzeczał jakoby miał być jeszcze kiedykolwiek Harrym, przynajmniej nie przed 40-tką.

Film Harry Potter i Przeklęte Dziecko – i po nadziejach

Jednak środowo-poranny mail do redakcji Huffington Post uciął wszelkie spekulacje i plotki. Napisano: Harry Potter and the Cursed Child is a stage play, with no plans for there to be a film. (Harry Potter i przeklęte dziecko jest sztuką teatralną i nie ma obecnie planów na przeniesienie jej na ekran.). No cóż, tyle by było, jeżeli chodzi o nadzieję fanów. Pocieszająca jest informacja, że fani na 100% jednak coś dostaną. Trzy nowe miniksiążeczki od Rowling, rozbudowujące informacje o niektórych postaciach i miejscach ze świata Harry’ego Pottera.

potterbooks

Na razie na żywo i na papierze ewentualnie e-readerze

Sztuka Harry Potter i Przeklęte Dziecko miała swoją westendową premierę 30 czerwca, a w formie książkowej ukazała się 31 lipca. Polska premiera książki planowana jest z kolei na 22 października, chociaż już od kilku miesięcy trwa jej przedsprzedaż. W najnowszym, 8 Harrym Potterze, ponownie spotkamy naszych ukochanych bohaterów: Harry’ego, Rona i Hermionę, jednak nawiązując do zakończenia Insygniów Śmierci, są oni już dorośli. Oprócz tego, że nie są już nastolatkami, doczekali się swoich własnych dzieci, które będą bardzo ważnymi bohaterami najnowszego dzieła Rowling. Przeklęte Dziecko skupi się przede wszystkim na postaci Albusa, najmłodszego syna Harry’ego Pottera. Młody Potter będzie musiał zmierzyć się ze spuścizną z przeszłości swojego ojca i wspólnie z nim ponownie stawić czoła złu.

Nadzieja umiera ostatnia

Sztuka Harry Potter i Przeklęte Dziecko okazała się ogromnym sukcesem. Zarówno przedstawienia teatralne jak i książki pobiły wiele sprzedażowych wyników i kilka znaczących rekordów. Krytycy jak i publiczność są zachwyceni i z niecierpliwością czekają na informacje o ekranizacji książki. Jednak czy się doczekają? Czas pokaże. Accio hope 🙂

A Waszym zdaniem ekranizacja powstanie czy nie?

Przedpremierowy egzemplarz książki w polskim tłumaczeniu możecie w przedsprzedaży nabyć tutaj.