11 listopada - książki na Święto Niepodległości książki na Święto Niepodległości

Choć listopad nie należy do zbyt pogodnych miesięcy, jest w nim jeden dzień, podczas którego możemy wspólnie świętować – rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchodzić to wyjątkowe święto możemy na różne sposoby – na przykład pogłębieniem swojej wiedzy na temat ludzi i wydarzeń, dzięki którym data 11 listopada zapisała się na kartach historii. Dzisiaj mamy dla Was książki na Święto Niepodległości – sprawdźcie, który tytuł brzmi dla Was najbardziej intrygująco!

11 listopada - książki na Święto Niepodległości

Książki na Święto Niepodległości

Polacy, którzy zadziwili Rosję Violetta Wiernicka

Polacy którzy zadziwili Rosję Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Czy wiecie, że w okresie zaborów w Imperium Rosyjskim mieszkało nawet kilka milionów Polaków? Byli wybitnymi naukowcami, artystami, lekarzami i inżynierami – a ich wkład w naukę i kulturę był tak znaczący, że sami Rosjanie nazywają ten okres polskim! Obywatele Związku Radzieckiego i Rosji fundowali ku ich czci pomniki i tablice pamiątkowe, a także nazywali ich imionami instytucje i miejscowości. Dzieje Polaków mieszkających w Imperium długo pozostawały nieznane w naszej ojczyźnie, czas więc to zmienić – i poznać ich niezwykłą historię! Książka czeka na Was tutaj.

Korepetycje z niepodległości Sławomir Koper, Tymoteusz Pawłowski

Korepetycje z niepodległości Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Jeśli szukacie książki, dzięki której lepiej zrozumiecie wydarzenia z 1918 roku, oto i ona! Książka, którą znajdziecie pod tym linkiem, powstała z okazji obchodów stulecia niepodległości Polski. Autorzy postarali się o to, by zawiłe kwestie ekonomiczne, społeczne i polityczne opisać w szczegółowy, ale przystępny sposób.

Józef Piłsudski. Niezłomny. Odrodzona Polska i walka o Europę Wschodnią Peter Hetherington

Józef Piłsudski. Niezłomny. Odrodzona Polska i walka o Europę Wschodnią Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Obszerna, szczegółowa i opisana w niezwykły sposób biografia Marszałka, napisana przez… zafascynowanego jego postacią amerykańskiego geologa. Peter Hetherington bardzo zainteresował się życiem Józefa Piłsudskiego i zapragnął przedstawić jego historię amerykańskim czytelnikom. W tym celu na wydanie tej książki przeznaczył swoje oszczędności! Dzięki jego decyzji możemy dziś mieć w rękach niezwykłą biografię, która pokazuje Piłsudskiego w zupełnie nowym świetle i którą czyta się jak książkę przygodową. Zaciekawieni? Zajrzyjcie w to miejsce, by poznać Marszałka bliżej.

Ale historia. Mamy niepodległość! Grażyna Bąkiewicz

Ale historia. Mamy niepodległość! Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Nauka historii wcale nie musi być nudna! Dowodem na to jest kolejna część serii: Ale historia, w zabawny sposób przybliżająca młodemu czytelnikowi najważniejsze fakty z historii Polski. Będzie okazja przenieść się razem z bohaterami do dziewiętnastego i dwudziestego wieku, rozwiązać kilka zagadek, a nawet spotkać młodego Józefa Piłsudskiego oraz Emilię Plater! Szykuje się niezwykła i pouczająca przygoda, którą możecie rozpocząć, zamawiając tutaj swój egzemplarz książki.

Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach Zofia Stanecka

Nasza paczka i niepodległość

Poznajcie Jacka, Maśkę, Jagodę, Wiktora i Malinowskiego – zgraną paczkę, która każdą wolną chwilę spędza w tajnej bazie ukrytej w parku. Ich szalone przygody stają się punktem wyjścia do rozmów o ważnych wydarzeniach z historii Polski. Znajdziecie tu sześć opowiadań podejmujących wątek różnych polskich świąt narodowych. To nie tylko dużo dobrej zabawy, lecz także solidna porcja wiedzy okraszona wieloma ciekawostkami!

Książki na Święto Niepodległości to z pewnością forma świętowania idealna dla każdego mola książkowego! Mamy nadzieję, że wśród naszych propozycji znaleźliście coś dla siebie. A jeśli znacie inne książki, które również mogłyby trafić na tę listę, nie zapomnijcie podzielić się tytułami w komentarzach!

Autorka zestawienia: Magdalena Białek

Powiązane artykuły: