Książki w medycznym klimacie – sprawdźcie to!
Książki w medycznym klimacie to doskonała propozycja dla wszystkich wielbicieli tego typu klimatów. W związku z tym wśród prezentowanych dziś tytułów coś dla siebie znajdą miłośnicy pozycji popularnonaukowych, thrillerów medycznych czy literatury faktu i reportaży. Proponowane pozycje to gorące nowości, które właśnie stały się dostępne na naszym rynku. Są to zarówno międzynarodowe bestsellery, jak i rodzime książki, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem w kraju. W związku z tym koniecznie sprawdźcie, co dziś dla was przygotowaliśmy!
Książki w medycznym klimacie – sprawdźcie to!
Mroczne szepty
Okazuje się, że pomiędzy znieczuleniem a przebudzeniem, są jeszcze mroczne szepty. A co jeśli tylko jedna osoba potrafi się w nie wsłuchać i odkryć przerażającą prawdę?
Główną bohaterką powieści jest Megan Wright, psychoterapeutka. Pewnego dnia, podczas hipnozy, pacjentka wyjawia jej, że jest ofiarą molestowania i psychicznych tortur ze strony ginekologa. W związku z tym kobieta postanawia zbadać tę podejrzaną sprawę. Jest niezwykle zdeterminowana, ale równocześnie wiąże ja tajemnica lekarska. Tym samym Wright musi stawić czoło niebezpieczeństwu i podjąć nierówną walkę ze zdeprawowanym lekarzem. Czy ma ona jakiekolwiek szanse, by położyć kres bezwzględnym praktykom i ocalić inne kobiety?
Ten wstrząsający thriller medyczny ma swoje źródło w prawdziwych zdarzeniach.
Chyba umieram!
Przekrojowa, utrzymana w lekkim i humorystycznym tonie biblia hipochondryka, którym po trosze jest każdy z nas, autorstwa dwóch lekarzy nowojorskiego Uniwersytetu Columbia. Tym samym omawiają oni dziesiątki objawów i doradzają, kiedy wyluzować, kiedy umówić się na wizytę lekarską, a kiedy czym prędzej jechać na SOR.
Dr Christopher Kelly i dr Marc Eisenberg, autorzy książki, to znakomici kardiolodzy z licznymi osiągnięciami. Leczą chorych w każdym wieku i z różnymi przypadłościami. Przekonali się, że najczęstsza obawa, z którą przychodzą do nich pacjenci, brzmi: CHYBA UMIERAM!
Mordercza układanka
Najsłynniejszy brytyjski profiler, Paul Britton, w swojej książce pasjonująco opowiada o pracy psychologa sądowego. Brutalni przestępcy, ofiary przemocy szukające zemsty, a nawet człowiek wierzący, że jest wilkołakiem. To z nimi konfrontuje się sam na sam podczas sesji za zamkniętymi drzwiami gabinetu. W związku z tym to tam rozgrywa się psychologiczna gra, której celem jest znalezienie odpowiedzi na dwa podstawowe pytania: kim jesteś i dlaczego taki się stałeś?
Jak zareagować, gdy ktoś wyznaje, że ma w piwnicy własnoręcznie zbudowane krzesło elektryczne? Co zrobić, gdy twój pacjent jest bandziorem, który łamał ludziom nogi, ale jego największym problemem jest to, co myśli jego mama? A to tylko nieliczne przypadków, z jakimi mierzy się autor.
Kruche życie
To zdumiewająca i zapierająca dech opowieść wybitnego kardiochirurga, którego ścieżkę zawodową znaczyły geniusz i brawura. Tym samym Stephen Westaby dzieli się najciekawszymi i najbardziej wzruszającymi historiami z sali operacyjnej, z jakimi dane mu było się zetknąć w czasie trzydziestopięcioletniej kariery. Ponieważ uratował w tym czasie setki osób, którym szans nie dawał absolutnie nikt.
Niemowlę, które już w pierwszych miesiącach życia przeszło kilkanaście zawałów. Kobieta cierpiąca na zespół zamknięcia, w pełni świadoma, uwięziona we własnym ciele, niezdolna choćby poruszyć palcem. A poza tym pionierska operacja wszczepienia sztucznego serca, w której wyniku powstał „człowiek na baterie”.
In vitro. Rozmowy intymne
Czytelnicy znajdą w tej książce trzynaście rozmów na jeden, niezwykle ważny, a zarazem delikatny temat. W związku z tym autorka zadaje trudne pytania lekarzom, embriologom i seksuologom. Poza tym do rozmowy zaprosiła także pierwszą Polkę, która urodziła dzięki in vitro, oraz kobietę, która padła ofiarą pomyłki in vitro i urodziła nie swoje dziecko. To jednak nie wszystko. W tej publikacji znajdziecie również głos księdza dominikana. Są tu także wywiady z parami, które szczerze opowiadają o swoich doświadczeniach walki o własne dziecko.
Patolodzy. Panie doktorze, czy to rak?
Szokujące, obrzydliwe, zabawne i fascynujące… Nowotwory i inne choroby kryją wiele tajemnic. Autorka popularnego bloga „Patolodzy na klatce” przeprowadzi was przez wasz świat wewnętrzny. Zaczyna od różowo-fioletowych maziajów na szkiełku pod mikroskopem, a kończy na stole sekcyjnym w prosektorium. Tym samym w tej książce opowiada o wszystkim, co zwykłych ludzi przyprawia o ból głowy. Dosłownie.
Nie znacie nas, my jednak niejednokrotnie znamy was lepiej niż wasi bliscy. W końcu liczy się wnętrze, a mało kto bada je dogłębniej niż patolodzy.
Wyspa potępionych. Prawdziwa historia wyspy Blackwell
Na wyspie Blackwell stworzono szpital i przytułek dla „niewygodnych” mieszkańców. Sierot, biednych, zniedołężniałych, chorych psychicznie oraz przestępców. Mieli tam otrzymać opiekę i szansę na resocjalizację, ale trafili do prawdziwego piekła na ziemi, z którego nie było ucieczki. Prawdę o nim ujawniła reporterka Nellie Bly, która spędziła na wyspie dziesięć upiornych dni. Udając obłąkaną, pozwoliła zamknąć się w szpitalu, by móc opisać warunki na wyspie. Jej relacja wstrząsnęła opinią publiczną i postawiła pod znakiem zapytania moralność rządzących miastem. Poza tym stała się także jednym z epokowych dokonań reportażu.