Cień wiatruCień wiatru autorstwa Carlosa Ruiza Zafóna to światowy bestseller, który zawładnął sercami milionów czytelników niemal na każdym kontynencie. Jego powieści zostały przełożone na ponad 40 języków. A pisarz wciąż udowadnia, że jego pisarski sukces to nie przypadek.

Cień wiatru – kilka słów

Daniel Semper ma dziesięć lat, jest synem antykwariusza oraz księgarza. Pewnego dnia, w letni świt 1945 roku, ojciec postanawia pokazać chłopcu tajemnicze miejsce. W sercu starej Barcelony znajduje się lokalizacja, która znana jest nielicznym. Jest to Cmentarz Zapomnianych Książek. Zgodnie z panującym tam zwyczajem, Daniel zobowiązany jest wybrać książkę życia. Jedyne, na co może liczyć w podjęciu tej trudnej decyzji, jest własna intuicja. Wśród setek tysięcy tomów wybór pada na Cień wiatru Juliana Caraxa.

Chłopiec zafascynowany powieścią i autorem rozpoczyna poszukiwania innych jego powieści. Nie jest w stanie nawet przypuszczać, że oto właśnie rozpoczyna się jego największa przygoda. Niebezpieczna i pełna niespodzianek. Przygoda życia, która da początek niezwykłym opowieściom i wielkim namiętnościom. Bohater zostanie wystawiony również na próbę tragicznej miłości. A wszystko to w otoczeniu gotyckiej, secesyjnej, renesansowej i powojennej Barcelony. Czy Daniel odkryje tajemnicę pisarza?

Cień wiatru to powieść, która porwie was w świat niebezpiecznych i tajemniczych przygód. Niezwykły kunszt pisarza sprawi, że wraz z bohaterami przeniesiecie się do Barcelony i zajrzycie w każdy, najciemniejszy nawet zaułek wąskich uliczek. Czy można wymarzyć sobie coś lepszego niż czytanie książki, która traktuje o… książkach? Carlos Zafón proponuje odbiorcy cały wachlarz emocji i zjawisk, które na długi czas pozostają w sercu. To jedna z tych książek, od której ciężko się oderwać. Zaś po zakończeniu pozostawia ona ogromną pustkę i chęć powrotu do owej historii.

Cień wiatru znajdziecie tutaj. Serdecznie polecamy!