Co czytać podczas Mundialu? Książki o piłce nożnej książki o piłce nożnej

Oczy wszystkich miłośników futbolu zwrócone są teraz w kierunku Kataru. A właściwie w stronę odbiorników telewizyjnych, dzięki którym mogą oglądać XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022, organizowane w państwie nad Zatoką Perską. Wiadomo, że do zakończenia turnieju 18 grudnia to mecze będą w centrum zainteresowania kibiców. Mam jednak pomysł, jak wypełnić przerwy pomiędzy poszczególnymi spotkaniami. Dzięki niemu czas oczekiwania na pojedynki na trawie minie szybciej, a głowa wypełni się wiedzą. Proponuję sięgnąć po książki o piłce nożnej. Co czytać podczas Mundialu 2022?

Książki o piłce nożnej na TaniaKsiazka.pl >>

Książki o piłce nożnej

Poniżej przygotowałam listę publikacji o piłce nożnej, które ukazały się w tym roku. Być może jako fani tej dyscypliny na bieżąco uzupełniacie swoją biblioteczkę o kolejne pozycje na jej temat, ale tych tytułów jeszcze nie macie. A może właśnie nic nie wiecie o futbolu i dopiero rozpoczynacie znajomość z najpopularniejszym na świecie sportem zespołowym? Każdy z Was znajdzie tu coś dla siebie.

Piłka nożna. Katar 2022

Piłka nożna. Katar 2022 na TaniaKsiazka.pl >>

Zacznijmy od książki, która powstała z myślą o laikach. Piłka nożna to świetna propozycja dla tych, którzy dopiero zaczęli się nią interesować. Praca zbiorowa zawiera podstawową wiedzę na temat gry. M.in.: opisy zasad, roli trenera i sędziów, taktyki i sposobów poruszania się po boisku. Oprócz tego znajdziecie tu historię futbolu, ewolucję stroju i butów piłkarskich, opisy rozgrywek oraz występy Polaków na mistrzostwach świata i Europy. Ponadto zestawienia, rankingi i ciekawostki, a wszystko wzbogacone fotografiami, mapami i tabelami.

⚽️ Książka czeka na Was tutaj.

Historia mundiali. 1930-1974. Tom 1, Leszek Jarosz. Tej książki o piłce nożnej nie możesz pominąć!

Książki o piłce nożnej | Historia mundiali. 1930-1974. Tom 1. na TaniaKsiazka.pl >>

Po przyswojeniu podstaw piłki nożnej czas na dużą dawkę wiedzy o turnieju, który właśnie się rozgrywa. Leszek Jarosz w książce Historia mundiali 1930-1974 przytacza prawdziwą historię tej najpopularniejszej imprezy sportowej na świecie. Zatopił się w ogromnej ilości wiadomości. Przedarł się przez zakurzone archiwa, nagrania radiowe i telewizyjne oraz gazety i wszystkie dostępne źródła. Zajrzał tam, gdzie oko zwykłego zjadacza chleba nie sięga. Zaangażowanie i ciężka praca zaowocowało monumentalnym dziełem pełnym szczegółów, anegdot, ciekawostek i nieznanych dotąd opowieści.

Na co natkniecie się podczas lektury pierwszego tomu? Na przykład na nazwę statku, którym drużyna Peru podróżowała na pierwszy mundial. Dowiecie się, czy szef FIFA, Jules Rimet, rzeczywiście robił wszystko, by turniej w Urugwaju wystartował? Ile pucharów wręczano w 1950 roku i czy Polska pod naciskiem ZSRR mogła zbojkotować mistrzostwa świata w 1974 roku. Dzięki tej „biblii mundialu” będziecie wiedzieć o nim prawie wszystko.

⚽️ Książka czeka tutaj, aż po nią sięgniecie.

Polska na mundialach, Marek BalonPolska na mundialach na TaniaKsiazka.pl >>

Z poprzedniej książki o piłce nożnej dowiecie się wszystkiego o mundialach. Kolejna natomiast z podróży po obcych ziemiach sprowadzi Was do polskiej szatni. Polska na mundialach to ciekawy, ilustrowany zapis wszystkich występów naszej reprezentacji na mistrzostwach świata. Od 1989 roku aż po wygrane eliminacje do turnieju w Katarze 2022. Autor publikacji prezentuje w niej historię nie tylko rywalizacji na boisku, ale także tego, co działo się za kulisami turniejów.

⚽️ Książkę możecie zamówić po przejściu na tę stronę.

Książki o piłce nożnej i piłkarzach

Piłkarze świataKsiążki o piłce nożnej | Piłkarze świata na TaniaKsiazka.pl >>

Publikacja Piłkarze świata to prawdziwa gratka dla każdego miłośnika piłki kopanej. Zarówno dla starszych, jak i młodszych kibiców. Zawiera ponad sto sylwetek wybitnych gwiazd o ugruntowanej już pozycji oraz młodych, obiecujących talentów, przed którymi dopiero otwierają się drzwi do wielkich karier. Czytając książkę nie tylko poznacie ciekawostki z ich życia czy obejrzycie ciekawe zdjęcia. Poznacie również dane dotyczące m.in. wartości rynkowej poszczególnych zawodników. Jeśli jesteście ciekawi kwoty, na jaką wycenia się Waszych ulubionych piłkarzy, koniecznie sięgnijcie po tę pozycję.

⚽️ Książkę możecie zamówić w tym miejscu.

Nienasycony. Robert Lewandowski, Paweł Wilkowicz

Książki o piłce nożnej | Nienasycony. Robert Lewandowski na TaniaKsiazka.pl >>

Nienasycony. Robert Lewandowski to nowa, zaktualizowana biografia naszego polskiego króla strzelców, wybitnego piłkarza i idola milionów fanów futbolu. Jej autorem jest znany i ceniony dziennikarz sportowy, Paweł Wilkowicz. Napisał on opowieść o dążeniu do doskonałości i pogoni za marzeniami. Przybliżył wydarzenia z życia Roberta Lewandowskiego, które doprowadziły go do miejsca, w którym jest obecnie.

Chcecie dowiedzieć się m.in.: jak do tego doszło, że niepozorny i najdrobniejszy chłopak z drużyn dziecięcych stał się piłkarskim geniuszem, zdobywającym najważniejsze międzynarodowe trofea? Jak to możliwe, że zawodnik niechciany w Legii Warszawa został gwiazdą Bayernu Monachium i całej Bundesligi? Jaki wpływ na jego rozwój oraz decyzje miała rodzina? Odpowiedzi znajdziecie w zaktualizowanej biografii. Jeśli w pełni zaangażujecie się w lekturę, dowiecie się także tego, czy istnieją jakieś sportowe cele, które Lewy chce zrealizować.

⚽️ Książka czeka na tej wirtualnej półce.

Messi vs. Ronaldo, Jonathan Clegg i Joshua Robinson

Messi vs. Ronaldo na TaniaKsiazka.pl >>

Na koniec pozycja, która przybliża sylwetki wybitnych piłkarzy, znanych na całym świecie również z wzajemnej rywalizacji. Autorzy książki, uznani dziennikarze sportowi pt. Messi vs. Ronaldo próbują w niej ukazać okoliczności, które sprawiły, że ci dwaj mistrzowie futbolu odmienili sportowy świat. Przedstawiają mechanizmy obecnie rządzące piłką nożną. I tworzą swoiste studium władzy, bogactwa tej dyscypliny i jej wpływów w świecie. Twórcy książki napisali ją na podstawie analizy dokumentów i rozmowy z szefami klubów, agentami, piłkarzami i trenerami. Z ludźmi, którzy wykreowali uniwersum, w którego centrum znaleźli się Messi i Ronaldo. I którzy kreują jego prawa.

⚽️ Książkę złapiecie na tej stronie.

***

Myślę, że teraz już wiecie doskonale, co czytać podczas Mundialu. Zmyjcie tylko z rąk okruszki solonych orzeszków 😉 ! Inne książki o piłce nożnej znajdziecie pod tym linkiem.

Czytajcie także: