Czas mroku to książka, spełniająca oczekiwania każdego miłośnika literatury faktu, biografii oraz historycznych wydarzeń. Co więcej, mamy też doskonałą wiadomość dla tych, którzy uwielbiają ekranizacje dobrych książek. Ale wszystko po kolei. Czas mroku w wersji papierowej, na naszym rynku pojawił się 31 stycznia 2018 roku. Natomiast film o tym samym tytule w polskich kinach można oglądać już od 26 stycznia bieżącego roku. Za reżyserię obrazu odpowiedzialny jest Joe Wright, który ma na koncie sukces związany, z takimi produkcjami, jak Anna Karenina czy Pokuta. Nad scenariuszem czuwał sam Anthony McCarten. W roli głównej widzowie będą mieli okazję podziwiać Gary’ego Oldmana. Zainteresowani? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Czas mroku, czyli portret Winstona Churchilla, jakiego nie znamy

Trudno nie zgodzić się z faktem, że o Winstonie Churchillu słyszał niemal każdy. Nieco więcej wiedzą o nim ci, którzy fascynują się historią świata i okresem wojennym w Europie. Dziś nikt już nie ma wątpliwości, że jego polityczny talent zmienił losy świata. Prezentowana dziś książka to opowieść o pierwszych miesiącach Winstona Churchilla, które spędził na stanowisku premiera Wielkiej Brytanii. Historia jego trzech, niezwykle popularnych i dziś kultowych już przemówień wojennych, którymi poruszył serca wszystkich Brytyjczyków.

Ale książka stworzona przez Anthony’ego McCartena to nie tylko portret Churchilla – nieugiętego przywódcy. To przede wszystkim opowieść o człowieku, którego, jak wszystkich, nękały wątpliwości i obawy. Dowód na to, że on również popełniał błędy i nierzadko starał się sprostać niemożliwym sytuacjom. Co tak naprawdę wiemy o jednym z największych przywódców Wielkiej Brytanii? Ta książka pozwala na rzetelną weryfikację faktów i sprawia, że wyniesiony na piedestał lider zyskuje bardziej ludzkie cechy.

Jeśli zatem należycie do osób, które interesują się historią, a przy okazji są miłośnikami biografii wielkich ludzi, trafiliście idealnie. Czas mroku znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy wszystkim, którzy poszukują ciekawych historii, napisanych przez samo życie. Przekonajcie się sami, jaki naprawdę był Winston Churchill.