Dzienniki więzienne - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Dzienniki więzienne to jedna z gorętszych premier tego miesiąca. Co do tego, raczej żaden Czytelnik nie ma wątpliwości. Dlaczego? Otóż Jeffrey Archer to obecnie jeden z najpopularniejszych, bestsellerowych autorów na świecie. W 1992 roku otrzymał tytuł szlachecki, a swoją przygodę z pisaniem rozpoczął powieścią pt. Co do grosza. Teraz jego najnowsza publikacja wzbudza ogromną ciekawość i śmiało możemy powiedzieć, że popularnością dorówna swoim poprzedniczkom. Bo Dzienniki więzienne to wspomnienia samego autora, który przebywał za kratkami.

Dzienniki więzienne – autor światowych bestsellerów za więziennym murem

Jeffrey Archer w 2001 roku został skazany na 4 lata pozbawienia wolności. Sąd przedstawił mu zarzuty krzywoprzysięstwa i utrudniania pracy wymiaru sprawiedliwości. Wszystko to wiązało się ze skandalem z roku 1987. To właśnie wtedy Archer walczył w sądzie z gazetą The Daily Star, która zarzucała mu korzystanie z usług prostytutek.

Ostatecznie pisarz za kratkami spędził 2 lata. Trudno sobie wyobrazić, żeby tak znakomity autor nie spożytkował tego czasu. Dlatego też ten niezbyt miły incydent zamienił w źródło inspiracji. Już od pierwszego dnia aresztu zaczął prowadzić osobisty dziennik. Opisywał w nim swoje doświadczenia z poznawaniem świata, który był mu przecież zupełnie obcy. Notował skrupulatnie dosłownie wszystko: kontakt z innymi więźniami, procedury czy zdarzenia. Na papier przelewał również własne refleksje. To właśnie w ten sposób powstała książka, prezentowana dzisiaj. Pisarz podzielił ją na trzy etapy: najcięższy Belmarsh – Piekło, łagodniejszy Wayland – Czyściec, po więzienie otwarte North Sea Camp – Niebo.

Jeffrey Archer najnowszą publikacją wprowadza Czytelnika w świat, który na co dzień jest zamknięty dla zwykłych śmiertelników. W miejsce, które omijamy szerokim łukiem. Okazuje się jednak, że dzieje się tam wiele rzeczy, wartych opisania. Jak odsiadka zmieniła słynnego pisarza? Co ma do powiedzenia na temat zamkniętej strefy, odgrodzonej wysokimi murami?

Książkę pt. Dzienniki więzienne znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy! Jeśli do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z twórczością tego pisarza, to teraz jest doskonały moment, by nadrobić zaległości. Przekonajcie się sami, że Jeffrey Archer nie bez powodu został mistrzem bestsellerowych powieści.