Geniusz ptaków - kup na TaniaKsiazka.pl

Geniusz ptaków to książka autorstwa Jennifer Ackerman, która szturmem podbiła najważniejsze bestsellerowe listy na świecie. Ponadto trafiła również do serc milionów Czytelników. Co takiego ma w sobie ta książka, że osiągnęła tak ogromny i błyskawiczny sukces? Tego dowiecie się, czytając dalej!

Geniusz ptaków – od dziś „ptasi móżdżek” nabierze nowego znaczenia!

Czasem trudno uwierzyć w to, że tak małe i niepozorne stworzenia jak ptaki, są wysoce inteligentne. Okazuje się bowiem, że popularne powiedzenie „ptasi móżdżek”, które można uznać za obraźliwe, wcale nie powinno zaliczać się do tych o negatywnym wydźwięku.

Autorka prezentuje odbiorcom najnowsze naukowe odkrycia, dotyczące niezwykłych, ptasich zdolności. I myli się ten, kto myśli, że to jedynie zbiór suchych i nudnych faktów. Ackerman idealnie ubarwia odkrycia świata nauki zabawnymi anegdotami, przez co Czytelnik otrzymuje ciekawą i intrygująca opowieść o tych niewielkich stworzeniach i ich możliwościach. Czy wiedzieliście, że ptaki oprócz doskonałej orientacji w terenie i umiejętności korzystania z narzędzi, przejawiają również ogromną inteligencję społeczną? Zupełnie jak ludzie, podsłuchują, manipulują i zwodzą, kiedy może przynieść im to dodatkowe korzyści. Kiedy umrze ktoś z ich pobratymców, wzywają świadków. Opłakują zmarłych i całują na pocieszenie. Zaskakujące? Przygotujcie się, bo takich niezwykłych faktów jest znacznie więcej! Oto jeszcze kilka z nich:

  • Czarnowron zdobywa swoje ulubione orzechy, kładąc je na przejściu dla pieszych. Czeka, aż przejeżdżające samochody zmiażdżą łupiny, a na czerwonym świetle spokojnie zbiera smakołyki.
  • Orzechówka popielata ukrywa swoje zapasy nawet 30 000 ziaren na obszarze kilkunastu kilometrów kwadratowych i potrafi je wszystkie odnaleźć po kilku miesiącach.
  • Przedrzeźniacz umie zapamiętać do 2000 różnych melodii, choć jego mózg jest ponad tysiąc razy mniejszy od naszego.

Książkę pt. Geniusz ptaków, której autorką jest Jennifer Ackerman, znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom przyrody i ptaków. To również doskonała propozycja dla najmłodszych, którzy właśnie zaczynają swoją przygodę z lekcją przyrody. Gwarantujemy, że dzięki tej pozycji zdobędą przydatną wiedzę, którą będą mogli wykorzystać w szkole.