Jak przygotować dziecko do przedszkola

Jak przygotować dziecko do przedszkola? Na przykład czytając razem z nim bajki o przedszkolnych przygodach! Wspólna lektura i rozmowa na temat tego, co czeka malucha w nowym dla niego miejscu, pomogą oswoić lęk i pewniej wkroczyć w nowy etap życia. Sprawdź, jakie książki pomogą małemu odkrywcy zmierzyć się z tym wyzwaniem!

Jak przygotować dziecko do przedszkola?

Jak przygotować dziecko do przedszkola – 8 książek

Kicia Kocia w przedszkolu – książki szukaj na TaniaKsiazka.pl

#1 Kicia Kocia w przedszkolu

Kicia Kocia jest przyjaciółką wielu maluchów. Dzięki jej przygodom dzieci mają okazję oswajać świat i przyglądać się temu, jak z wyzwaniami poradzi sobie dzielna kotka. Tym razem Kicia Kocia wybiera się do przedszkola. Jakie przygody czekają tam na naszą bohaterkę?

W poniedziałkowy ranek Kicia Kocia wstaje wcześnie rano, aby zdążyć przyszykować się do przedszkola. Kiedy dociera na miejsce, w szatni spotyka swoich przyjaciół i żegna się z mamą. Kotka rusza razem z innymi dziećmi do sali zabaw, gdzie czeka już nie Pani wychowawczyni.

Podczas lektury możemy dowiedzieć się, jakie przygody mogą czekać małego przedszkolaka. Towarzyszymy Kici Koci w jej zabawach oraz realizacji zadań przygotowanych przez Panią, a także obserwujemy jak je śniadanie, obiad oraz podwieczorek.

Nasza sympatyczna bohaterka bardzo cieszy się z pobytu w przedszkolu. Wie, że nie ma się czego bać, kiedy zostaje bez rodziców. W końcu obok są jej przyjaciele i miła Pani wychowawczyni. 🙂

Kolorowy potwór idzie do przedszkola – książkę znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

#2 Kolorowy potwór idzie do przedszkola

Kolorowy potwór to fantastyczna książeczka dla dzieci, która pomoże najmłodszym dzieciom w adaptacji przedszkolnej. Jej wnętrze wygląda jak zaprojektowane przez jednego z przedszkolaków, przez co dodatkowo przemawia do wyobraźni malucha.

Bohater książeczki, Kolorowy potwór, wie już wszystko o uczuciach. Teraz nadchodzi czas, by zmierzyć się z czymś zupełnie nowym… z przedszkolem!

Pierwszy dzień z pewnością będzie bardzo ekscytujący. W końcu przedszkole oznacza zarówno nowe miejsce, nowych kolegów, nową Panią, jak i nowe zajęcia.

Czy sympatyczny Kolorowy potwór poradzi sobie z przedszkolnym wyzwaniem? No pewnie!
Czy będzie chciał chodzić do przedszkola? No pewnie!
A jego opiekunka? Noo… już niekoniecznie… 😉

Jak przygotować dziecko do przedszkola? Sprawdź >>

Kolorowy potwór idzie do przedszkola – książkę znajdziesz na TaniaKsiazka.pl [źródło: własne]

Feluś i Gucio idą do przedszkola – książkę znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

#3 Feluś i Gucio idą do przedszkola

Kim jest Feluś? To główny bohater serii książeczek. Feluś ma dokładnie trzy latka i od września po raz pierwszy pójdzie do przedszkola. Razem z rodzicami skrupulatnie przygotowuje się na ten wielki dzień.

Jak na prawdziwego przedszkolaka przystało ma już plecak, kapcie i całą resztę przedszkolnej wyprawki. Pamięta także o swoim najlepszym przyjacielu – Guciu. Razem z nim przekroczą mury przedszkola.

Feluś jest niezwykle podekscytowany i nie może się doczekać, kiedy pozna swoją grupę. W jego głowie kłębi się mnóstwo pytań, czy na wszystkie znajdzie odpowiedzi?

Ignacy idzie do przedszkola – książkę znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

#4 Ignacy idzie do przedszkola

Ignacy idzie do przedszkola Montessori. Spotka się tam z ciepłym przyjęciem dorosłych i dzieci, ale również zmierzy z typowymi wyzwaniami przedszkolaka, jakimi są tęsknota za domem i trudności w nawiązywaniu relacji.

Książeczka Ignacy idzie do przedszkola zawiera karty edukacyjne a także treści dla rodziców dotyczące adaptacji przedszkolnej. Dzięki temu stanowi wsparcie zarówno dla dzieci, jak i dla samych rodziców w tym niełatwym okresie.

Tytuł ten przeznaczony jest dla dzieci uczęszczających do wszystkich rodzajów placówek i niewątpliwie może stanowić źródło inspiracji do przeprowadzenia adaptacji bliskościowej.

Pora do przedszkola – książkę znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

#5 Pora do przedszkola

Kolejna propozycja wykorzystuje formę opowiadań, aby rozwiać wszelkie wątpliwości malucha i uspokoić jego największe obawy w związku z pierwszą wizytą w grupie starszaków. Pokazuje, jak poradzić sobie z problemami i nowymi sytuacjami.

Książeczka przedstawia przedszkole jako miejsce przyjazne. Jest ono pełne niespodzianek i zabawy. Każde z opowiadań daje dziecku do zrozumienia, że nie powinno mieć powodów do obaw, że z pewnością znajdzie tam przestrzeń dla siebie.

Celem książeczki jest pomoc w przezwyciężeniu tęsknoty za rodzicami i oswojenie nowej sytuacji. Dzięki temu staje się ona dobrze znana, a maluch dowiaduje się, czego może się spodziewać po wizycie w przedszkolu. Czuje się więc spokojniejszy i bardziej pewny siebie.

Basia. Wielka księga przedszkola – książkę znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

6# Basia. Wielka księga przedszkola

Basia jest małą dziewczynką. Czasami bywa trochę nieposłuszna, niemniej jednak nie boi się zadawać trudnych pytań. W trudnych sytuacjach wie również, że może liczyć na swoich przyjaciół, którzy zawsze chętnie pomogą!

Basia jest bardzo sympatyczna i po prostu nie można jej nie lubić!

Kiedy dziewczynka skończy pięć lat, po raz pierwszy przekroczy próg przedszkola. Przedszkole początkowo wydawało jej się fascynującym miejscem, jednak z czasem zaczęło wzbudzać coraz więcej wątpliwości…

Basia zastanawia się, czy inne dzieci na pewno ją polubią, czy znajdzie sobie przyjaciół oraz jak poradzi sobie z tęsknotą za rodzicami. Na szczęście szybko przekona się, że chodzenie do przedszkola to przede wszystkim świetna przygoda!

Rok w przedszkolu – książkę znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

#7 Rok w przedszkolu

Przenieśmy się w literacki świat fantazji poprzez zabawę, której dostarcza picturebook Rok w przedszkolu!

Ta książkowa propozycja to interesujące kadry z życia sympatycznych przedszkolaków i ich nauczycieli, przedstawione za pomocą ilustracji odpowiadających kolejnym miesiącom roku. Lektura każdorazowo będzie miała inny przebieg, dzięki czemu nigdy się nie znudzi!

Mali czytelnicy z pewnością zakochają się w kolorowym i kipiącym życiem świecie, w którym otoczenie postaci zmienia się wraz z kolejnymi miesiącami, zależnie od aktualnej pory roku.

Obserwując poszczególne plansze, można wspólnie zabawić się w samodzielne snucie historii, co wzmacnia w dziecku umiejętności językowa oraz rozwija empatię. Pomaga również w doskonaleniu spostrzegawczości i dostrzegania związków przyczynowo-skutkowych. A wszystko to otrzymujemy w przepięknej, bogato ilustrowanej oprawie.

Mysia w przedszkolu – książkę znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

#8 Mysia w przedszkolu

Mysia to znana wielu dzieciom na całym świecie mała myszka, która każdego dnia odkrywa otaczający ją świat. Książeczki opowiadające o tej sympatycznej postaci są przyjemną w odbiorze, pełną kolorów lekturą, która dodatkowo pełni funkcję edukacyjną. Dzięki uczestniczeniu we wspólnych przygodach, maluszki mogą nauczyć się wielu ciekawych rzeczy.

Tym razem wybierzemy się wspólnie do przedszkola!

Przedszkole to naprawdę wspaniałe miejsce! Mysi podoba się ono na tyle, że zaprasza wszystkie dzieci w odwiedziny do swojego przedszkola. Co ciekawego można tam robić? Na przykład bawić się w przebieranki! Czyli włożyć strój pirata lub zatańczyć jak baletnica.

Wielką frajdę może sprawić również pisanie bajek, malowanie obrazków czy karmienie rybek, o czym przekonamy się, wysuwając ruchome elementy książeczki.

Jak jeszcze przygotować dziecko do przedszkola? Oswajanie poprzez granie

Poza książeczkami dotyczącymi tematyki adaptacji przedszkolnej powstały również inne formy oswajania dzieci z wyzwaniem, jakim jest bycie przedszkolakiem. Jedną z nich jest gra planszowa Moja droga do przedszkola.

Moja droga do przedszkola – książkę znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Moja droga do przedszkola. Gra planszowa

Dzielne maluchy codziennie pokonują z rodzicami drogę z domu do przedszkola. Nowa gra od FoxGames pokazuje, że ta codzienna wędrówka może być wspaniałą przygodą! W końcu tyle dzieje się dookoła…

Pamiętajmy jednak, że przecież nie można się spóźnić. Jak zapamiętać drogę do przedszkola, czerpać radość z fascynującej wycieczki, a jednocześnie pamiętać o upływającym czasie? Przekonajcie się sięgając po Moją drogę do przedszkola!

Gra cechuje się prostymi zasadami gry i trzema wariantami rozgrywki. Mogą w nią grać 1-4 osób od trzeciego roku życia, dzięki czemu w rozgrywce może uczestniczyć więcej przedszkolaków szykujących się na swój debiut.

Jak przygotować dziecko do przedszkola? Coś dla rodziców

Akcja adaptacja – książkę znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Akcja adaptacja. Jak pomóc sobie i dziecku w zaprzyjaźnieniu się z przedszkolem?

Rozpoczęcie przygody, jaką jest wspólne przekroczenie przedszkolnych murów po raz pierwszy, to również niezapomniane wrażenia dla rodzica! W końcu to mama lub tata dbają o by maluch był w pełni gotowy na nowe doświadczenie. To rodzic ubiera malucha w wygodne ubranka, przygotowuje go do pierwszego dnia i również pełen jest wątpliwości i tęsknoty.

Akcja adaptacja – książkę znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Jeśli jako rodzic zadajesz sobie pytania, takie jak: Czy moje dziecko jest już gotowe?  Jak wybrać przedszkole i co, jeśli nie mam wyboru? Jak przygotować dziecko (i siebie) do przedszkola? sięgnij po Akcję adaptacja.

Książka Agnieszki Stein odpowiada na te i wiele innych pytań ułatwiając adaptację również rodzicom. Bowiem autorka porusza w niej nie tylko kwestię przedszkola, ale także tego, co dzieje się w rodzinie przedszkolnego debiutanta. Głównym tematem książki jest równowaga między wizjami i pragnieniami a rzeczywistością, a także między różnymi potrzebami różnych członków rodziny.

Czy wiesz już jak przygotować dziecko do przedszkola? W jaki sposób przygotujesz się na te wyjątkowe doświadczenie? 🙂