King znika z Facebooka

King znika z Facebooka – taka informacja obiegła właśnie sieć. Okazuje się, że to nie przelewki, ponieważ konta pisarza nie znajdziemy już na tym portalu społecznościowym. Jeden z najpopularniejszych, amerykańskich autorów postanowił pożegnać się ze swoim oficjalnym profilem. Co takiego skłoniło go do tak drastycznej decyzji? I czy fani mają powody do niepokoju? Uspokajamy, jest jeszcze miejsce w sieci, gdzie King będzie się udzielał. W związku z tym koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

King znika z Facebooka

King znika z Facebooka – kilka słów od autora

Kilka dni temu pisarz tak oto tłumaczył swoją decyzję, umieszczając informację na Twitterze:

Opuszczam Facebooka. Nie czuję się komfortowo z zalewem fałszywych informacji, które są dozwolone w reklamach politycznych, nie jestem też przekonany, czy potrafi on należycie chronić prywatność swoich użytkowników. Jeśli chcecie, śledźcie mnie (i Molly, czyli Thing of Evil) na Twitterze.

Poza tym warto tutaj zauważyć, że nie znajdziemy profilu autora także na Instagramie, choć o tym King nie wspomina ani słowem. Decyzja wydaje się oczywista, ponieważ ten portal społecznościowy również należy do Facebooka. Z pewnością dla fanów pocieszeniem jest fakt, że King nie znika z sieci na dobre. Poza tym profil na Twitterze amerykański autor prowadzi osobiście. Od 2013 roku to właśnie tam jest najaktywniejszy i wszystko wskazuje na to, że tak już pozostanie. Trzeba też dodać, że zarząd Twittera ogłosił, iż od 22 listopada całkowicie zaprzestaje sprzedawać reklamy polityczne. Ta informacja z pewnością ucieszy Stephena Kinga.

Trzeba przyznać, że ostatni czas to trudny okres dla Facebooka, który musi mierzyć się z wieloma zarzutami. Użytkownicy krytykują go za naruszanie prywatności oraz fakt, iż Facebook nie ingeruje w fałszywe informacje, udostępniane w reklamach politycznych.

Jak myślicie, czy fakt, że King znika z Facebooka, zmniejszy liczbę użytkowników tego portalu?

Wszystkich, którzy do tej pory nie mieli okazji zapoznać się z twórczością Stephena Kinga, odsyłamy tutaj. Znajdziecie tam wszystkie książki pisarza, dostępne na polskim rynku. Sprawdźcie to koniecznie!