Dzisiejsze egzaminy dojrzałości to już nie kombinowanie, gdzie ukryć ściągę i jak wesoło może być na egzaminie, ale przepustka na wymarzone studia. Od ich wyniku zależy właściwie przyszłość młodych ludzi, to jak będzie wyglądało za kilka lat ich życie i jakiej będzie jakości. Tak, tak, to wszystko brzmi bardzo poważnie, ale i sprawa jest poważna. Matura nadejdzie jak zwykle w maju, a przygotowanie do niej powinno iść już pełną parą. W tym miejscu można znaleźć obszerną ofertę pomocy maturalnych, które będą niezbędne podczas przygotowań do jednego z najważniejszych egzaminów w życiu. Niektóre książki są zaopatrzone w pokaźny rabat – nawet 37%!

Książki do matury 2018: Repetytorium maturzysty – język polski Katarzyna Ćwiękała, Monika Borkowska, Katarzyna Duda-Kaptur

Ta książka to jedna z najpopularniejszych publikacji z języka polskiego dla maturzystów. Znajdziecie tu całość materiału niezbędnego do przygotowania się do matury z tego przedmiotu, w dodatku, zgodnego z aktualną podstawą programową. Zaletą tej publikacji jest przyjazna maturzystom szata graficzna (tabelki, wykresy, ramki) i zrozumiały język. Dodatkowo nie znajdziecie tu nadmiaru “zbędnych” informacji.

 

Książki do matury 2018: Vademecum matura Język angielski 2018 Dorota Ciężkowska-Gajda, Daniela MacIsaac

To Vademecum z języka angielskiej również cieszy się ogromnym zainteresowaniem maturzystów. Uczniowie znajdą tu pełen zakres wiadomości, niezbędnych do przygotowania się do tegorocznego egzaminu maturalnego i to zarówno ustnego jak i pisemnego. Do książki dołączono także płytę z nagraniami oraz klucz odpowiedzi. Bardzo pomocne są także podpowiedzi, które wypunktowują, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę, a także tasiemka ułatwiająca zaznaczanie potrzebnych stron.

 

Książki do matury 2018: Matura 2018 Matematyka Testy i arkusze z odpowiedziami. Zakres podstawowy Kinga Gałązka

Ćwiczenia, testy, rozwiązywanie zadań, czyli praktyka. To niezbędny etap przygotowania się do matury. Nawet samo wejście w schemat rozwiązywania zadań, zapoznanie się z jego formą jest niezwykle pomocne i sprawi, że nie będziecie zaskoczeni na egzaminie. Te testy i arkusze są zgodne z aktualną podstawą programową. Ponadto w książce znajduje się kod, który umożliwia dostęp do bazy GieldaMaturalna.pl, gdzie można znaleźć dodatkowe testy i informacje niezbędne dla każdego maturzysty.

Nie zostawiajcie przygotowań do matury na ostatnią chwilę. Ten czas, chociaż może jeszcze nie do końca zdajecie sobie z tego sprawę, to jeden z najważniejszych momentów w Waszym życiu. Dobrze zdana matura będzie miała wpływ na wiele przyszłych wydarzeń i w skrócie na Waszą przyszłość. Sprawdźcie, jakie jeszcze pozycje mogą Wam pomóc w przygotowaniach. Pełną listę tytułów z atrakcyjnymi rabatami znajdziecie tutaj.

KSIĄŻKI DO MATURY 2018